فصل جدید همکاری‌ هنری با دانشگاه‌های مشهد

فصل جدید همکاری‌ هنری با دانشگاه‌های مشهد

زمینه‌های گسترش همکاری‌ و ارتباطات هنری بین مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و دانشگاه‌های مشهد مقدس در نشست هم‌اندیشی مشترک بررسی شد.


این نشست با حضور جمعی از مسئولان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و مدیرانی از مؤسسه آموزش عالی فردوس، مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری، دانشکده فنی دختران مشهد الزهرا(س) و مرکز آموزش عالی فرهنگ و هنر یک، در مشهد برگزار شد.
امیرمهدی حکیمی، مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در خصوص برگزاری این نشست مشترک با مراکز دانشگاهی شهر مشهد گفت: امیدوارم ارتباطات مؤسسه با این مراکز در حوزه تولید آثار هنری رضوی؛ چه با استفاده از گنجینه آرایه‌های هنری موجود در حرم مطهر رضوی و چه سخنان و روایت‌های حضرت رضا(ع) و مقوله زیارت گسترده‌تر شود و بتوانیم از ظرفیت هنرمندان جوان و خلاق محصل در این مراکز دانشگاهی بیشتر استفاده کنیم. 
حکیمی تصریح کرد: بی‌شک با شکل‌گیری این ارتباط دوسویه برگزاری نشست‌های آموزشی و پژوهشی و کارگاه‌های مشترک و تولید آثار مختلف هنری نیز گسترده‌تر می‌شود. همچنین دانشجویان و دانش‌پژوهان هنر با مفاهیم و محتواهای رضوی بیشتر آشنا می‌شوند به خصوص که مکتب هنر رضوی بدون آشنایی آنان با این مفاهیم شکل نخواهد گرفت. 
حکیمی گفت: این همکاری‌ها می‌تواند در قالب حمایت از پایان‌نامه‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی و حتی چاپ آثار شاخص، بهره‌گیری از ظرفیت پژوهشی استادان و دانشجویان ارشد و دکترا در چاپ نشریه علمی- پژوهشی مکتب هنر رضوی، حمایت از محصولات تولیدی دانشجویان مقاطع مختلف با محوریت مضامین رضوی و زیارت از طریق حوزه بازرگانی این مؤسسه و ایجاد فضایی برای رشد آنان در حوزه اقتصاد هنر انجام شود. در این نشست محمدجواد استادی، مشاور فنی و مجری کلان‌پروژه مکتب هنر رضوی نیز به پیشینه، وظایف و برنامه‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با دو رویکرد توجه به اقتصاد هنر و مکتب هنر رضوی پرداخت. 
شایان ذکر است، مدیران دانشگاه‌های حاضر نیز با معرفی ظرفیت‌های هنری مراکز خود بر ضرورت توجه ویژه به اقتصاد هنر، بهره‌گیری هر چه بیشتر از توانمندی‌های هنرمندان جوان مشهدی، انگیزه‌بخشی به دانشگاهیان، برپایی نشست‌های مشترک و تولید آثار هنری رضوی در رشته‌های مختلف هنری تأکید کردند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه