خداحافظی صادقی و اسماعیلی‌فر با قطر

پایان رؤیای جام جهانی برای دو ستاره پرسپولیسی

خداحافظی صادقی و اسماعیلی‌فر با قطر


​​​​​​​سعید صادقی با عملکرد فوق‌العاده فصل گذشته توانست در لباس گل‌گهر به عنوان مؤثرترین بازیکن لیگ بیست‌ویکم شناخته شود. صادقی هفت گل برای تیمش زد و 13 پاس‌گل داد تا با کارنامه‌ای درخشان به یکی از چهره‌های ویژه نقل‌وانتقالات تبدیل شود و در نهایت این وینگر باتجربه به پرسپولیس پیوست و امیدوار بود که بتواند با جلب نظر کادرفنی تیم ملی، فرصت حضور در جام جهانی را هم بدست آورد.
محمد مؤمنی عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال، حضور سعید صادقی در پرسپولیس را مرتبط با وعده مدیران این باشگاه به او برای حضور در تیم ملی دانست اما این ادعای جنجالی یکی از مدیران ارشد باشگاه استقلال به سرعت تکذیب شد و حتی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برخورد جدی با مؤمنی داشت. صادقی در لیگ بیست‌ودوم با وجود حضور در ترکیب ثابت پرسپولیس، نتوانسته عملکرد درخشان فصل گذشته خود را تکرار کند و تنها دو گل در کارنامه او به چشم می‌خورد که هر دو گل در دیدار مقابل هوادار به‌ثبت رسیده است. بعد از تغییر سرمربی تیم ملی، صادقی در نخستین اردوی تیم ملی با حضور کی‌روش حضور داشت اما پس از آن سرمربی پرتغالی با توجه به شرایط فنی وینگر پرسپولیس تصمیم گرفت او را از فهرست خود کنار بگذارد و دیگر صادقی فرصت حضور در دوره‌های ارزیابی فنی را هم بدست نیاورد تا عملاً شانسی برای حضور در فهرست تیم ملی در جام جهانی نداشته باشد.

«دانیال» قافیه را به «رامین» باخت!
دانیال اسماعیلی‌فر دیگر خرید پرسروصدای پرسپولیسی‌ها در بازار تابستانه بود. بازیکنی که از سپاهان به جمع سرخپوشان پایتخت آمد و در مقابل رامین رضاییان در انتقالی جنجالی از پرسپولیس به اصفهان رفت و قراردادش را با سپاهان به‌ثبت رساند. از همان روزهای نخست فصل رقابت جالبی میان مدافعان پرسپولیس و سپاهان برای حضور در فهرست نهایی تیم ملی برای شرکت در جام جهانی شکل گرفت. اسماعیلی‌فر که در زمان حضور دراگان اسکوچیچ به تیم ملی دعوت می‌شد، امیدوار بود بتواند خود را به کی‌روش هم اثبات کند اما در مقابل علاقه ویژه سرمربی پرتغالی به سبک بازی رامین رضاییان سبب شد این مدافع راست باتجربه شانس بیشتری برای حضور در اردوی تیم ملی داشته باشد. در نهایت با وجود آنکه دانیال اسماعیلی‌فر نقش کلیدی در صدرنشینی پرسپولیس داشت و سازنده سه گل تیمش بود، اما خبری از دعوت این مدافع باتجربه به دوره ارزیابی فنی نیست تا به مانند سعید صادقی، دانیال اسماعیلی‌فر هم شانسی برای حضور در فهرست تیم ملی برای جام جهانی نداشته باشد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه