مسجدی که نوجوانان را آماده مقابله با جنگ نرم می‌کند

فعالیت‌های یک «امام محله» برای نسل جدید

مسجدی که نوجوانان را آماده مقابله با جنگ نرم می‌کند

گفتمان دینی برنامه روشنگرانه امام محله مسجد جامع ملکشاهی برای نوجوانان و جوانان است تا با روشنگری درباره مسائل روز، آن‌ها را برای مقابله با جنگ نرم دشمن آماده کند.


به گزارش «شبستان» حجت‌الاسلام حسین طیبی مدت هشت سال است که کار تبلیغ را آغاز کرده و از سه سال پیش به عنوان امام محله در مسجد جامع شهرستان ملکشاهی استان ایلام فعالیت می‌کند. 

از کلاس‌های ورزشی تا گفتمان دینی
حضور چندین ساله او در مسجدهای مختلف این شهرستان سبب شده تا اشراف خوبی نسبت به مسائل و مشکلات مردم داشته باشد. از اقدام‌های خوب و ارزشمند این امام محله، تشکیل مجمع جوانان است که همراه با برگزاری کلاس‌های ورزشی فوتسال، شنا و بوکس برای نوجوانان و جوانان در محلات مختلف شهر بوده است.
این امام محله می‌گوید: برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش‌آموزان با استفاده از ظرفیت جوانان دانشجو از جمله دیگر فعالیت‌های این مجمع است.
حجت‌الاسلام طیبی با توجه ویژه به بانوان به عنوان بخش عمده‌ای از مخاطبان مسجدی، هر پنجشنبه جلساتی را برگزار می‌کند. همچنین هر سه‌شنبه ساعاتی به مشاوره اختصاص دارد و در قالب این مشاوره‌ها به مشکلات و اختلافات خانواده‌ها رسیدگی می‌شود.
امام محله مسجد جامع ملکشاهی در حوزه جهاد تبیین نیز فعال است و در این خصوص همه روزه برنامه‌های روشنگرانه‌ای را در پنج مدرسه شهرستان برگزار می‌کند. خودش در این خصوص می‌گوید: این برنامه که با عنوان «گفتمان دینی» برگزار می‌شود درصدد است تا به روشنگری در موضوعات مبتلابه جوانان و نوجوانان و مسائل روز و حتی ریشه‌های اغتشاش‌های اخیر بپردازد.

ظرفیت‌های بالای مسجد
به گفته این امام محله تلاش‌هایی با محوریت مسجد از طریق تعامل با بازاریان انجام شده است و با توجه به اینکه موقعیت مسجد جامع، در وسط بازار شهرستان قرار دارد، هر کدام از بازاریان که نیاز به نیروی کار دارند به مسجد مراجعه می‌کنند و ما نیروی مورد نیاز آن‌ها را معرفی می‌کنیم و تاکنون نزدیک به 10 نفر به همین روش مشغول به کار شدند.
حجت‌الاسلام طیبی می‌گوید: مسجد جامع ظرفیت‌های متعددی دارد که برای بالفعل شدن نیازمند منابع و همکاری نهادهای مسئول است اما تا به حال همکاری لازم با مسجد صورت نگرفته است!
او با سرکشی به خانواده‌های محله، از نزدیک در جریان مشکلات و گرفتاری‌های مردم قرار می‌گیرد و برای حل این مشکلات نه فقط فضای واقعی بلکه ظرفیت فضای مجازی را هم به کار می‌گیرد. او در مبارزه با معضل اعتیاد هم با کمک خیران پا به میدان گذاشته و کمک‌های خیران را برای تأمین هزینه درمان افراد معتاد جمع‌آوری و این افراد را به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی می‌کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه