شکسته شدن رکورد اهدای خون توسط مؤسسه «حسین کیست؟»

شکسته شدن رکورد اهدای خون توسط مؤسسه «حسین کیست؟»

سازمان خیریه اسلامی «حسین کیست؟» که در انگلیس فعال است، توانست با راه‌اندازی کمپینی، رکورد اهدای خون در یک روز را در جهان بشکند.


​​​​​​​به گزارش ایکنا به نقل از گاردین، یک مؤسسه خیریه اسلامی در بریتانیا ماه‌ها پس از آنکه وزارت بهداشت این کشور از اهداکنندگان خون خواست بیشتر خون اهدا کنند، رکورد جهانی اهدای خون در یک روز را شکست.
این تلاش داوطلبانه ثبت جهانی در ماه آگوست توسط مؤسسه «Who Is Hussain» آغاز شد. در این کمپین که #GlobalBloodHeroes (قهرمانان جهانی اهدای خون) نام دارد، مراکز اهدای خون در سراسر بریتانیا و ده‌ها مرکز دیگر در ۲۷ کشور از جمله آرژانتین، عراق و تایلند خون بیش از ۳۷هزار نفر را جمع‌آوری کردند. اهدای خون از مرکزی در نیوزیلند آغاز شد و در ایالات متحده به پایان رسید.
منتظر راعی، مدیر این خیریه با بیان اینکه تلاش برای ثبت جهانی این رکورد مصادف با محرم صورت گرفت، افزود:  نوع‌دوستی فداکارانه حسین(ع) که بیش از هزار سال پیش می‌زیست، الهام‌بخش بیش از ۳۷هزار نفر برای شرکت در بزرگ‌ترین کمپین اهدای خون تاریخ شده است.
«حسین کیست؟» سازمانی مردم‌نهاد و غیرانتفاعی است که هدف خود را آگاهی‌بخشی به مردم در مورد سیره و میراث امام حسین(ع) اعلام کرده است. این سازمان فعالیت‌های خود را در قالب اهدای خون و تأمین پناهگاه برای افراد بی‌خانمان آغاز کرده و به تدریج دامنه فعالیت‌های خود را در دیگر کشورها در زمینه انواع کمک‌های خیرخواهانه مانند توزیع آب و غذا گسترش داده است.
به گفته مؤسسان این سازمان، «حسین کیست؟» به دنبال این است جهان را با مردی الهام‌بخش که ۱۴ قرن پیش زندگی می‌کرد، آشنا کند. داوطلبان این سازمان خیریه عمدتاً از طریق تبلیغات عمومی، از جمله پوستر در مترو لندن، تابلوهای تبلیغاتی در مناطق برجسته شهری و پخش بروشور، عموم مردم را با فعالیت‌های خود آشنا کرده و به وب‌سایت این سازمان ارجاع می‌دهند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه