افزایش ۶ برابری صدور روادید ورود به ایران

افزایش ۶ برابری صدور روادید ورود به ایران

مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در برخی کشورها صدور روادید برای ورود به ایران را از ۵۰۰ مورد در روز به ۳ هزار مورد رسانده‌ایم تا شاهد رونق اقتصادی و گردشگری در کشور باشیم.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، محمود ادیب در همایش فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق با بیان این مطلب افزود: سیاست دولت و یکی از اولویت‌هایش، توجه ویژه به همسایگان است که در وزارت امور خارجه به طور جد پیگیری می‌شود.
وی افزود: خوشبختانه در دوره ۲۰ ماهه کرونا که بخشی از فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی کشور تعطیل شده بود، با تعریف فرایندها زنجیره تردد اتباع خارجه قطع نشد.
ادیب یادآور شد: به رغم توقف صدور روادید براساس تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا پس از یک دوره سه‌ماهه موفق به بازگشایی صدور روادید در حوزه تجاری شدیم. همچنین صدور روادید در حوزه درمانی در سرپا نگه‌داشتن دفاتر خدمات مسافرتی و جلوگیری از بیکاری در این بخش مؤثر بود و هم اکنون با فراگیری واکسیناسیون در جهان و ایران روند صدور روادید در وزارت امور خارجه افزایش یافته و در برخی کشورها به 5 تا ۶ برابر رسیده است.

برچسب ها :

روادید

ایران

عراق

ارسال دیدگاه