برگزاری یادواره 400 شهید ورزشکار در مشهد

برگزاری یادواره 400 شهید ورزشکار در مشهد

قدس

یادواره ۴۰۰ شهید ورزشکار و گرامیداشت هفته بسیج به همت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و سازمان بسیج ورزشکاران در سالن همایش مؤسسه تربیت‌بدنی بنیاد کرامت رضوی برگزار شد.

در این مراسم افشین داوری، سرپرست ورزش و جوانان استان هدف از برگزاری این همایش را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای ورزشکار هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم برشمرد و گفت: تلاش کردیم با دعوت خانواده این عزیزان ضمن برگزاری آیین سپاسگزاری، به جامعه جوان و نوجوان بگوییم الگوی نخست جامعه ما، این شهدای والامقام هستند.
وی با اشاره به اینکه معتقدم باید فرهنگ تجلیل و قدردانی را در جامعه رواج و رونق دهیم، درباره ترویج و توسعه اخلاق بسیجی در جامعه گفت: بسیج یک سازمان و تشکیلات اداری و سازمانی نیست، بلکه یک فرهنگ عمومی است وهرکس در این مسیر انقلابی و جهادی حرکت کند یقیناً یک بسیجی است.
داوری افزود: شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم تجلی‌بخش مسیری هستند که ما باید ادامه‌دهنده راه آنان باشیم و امیدواریم بتوانیم در هر جایگاه و پستی که در جامعه حضور داریم، تفکر و اندیشه بسیجی بودن را به عنوان یک تکلیف اجرا کنیم. ما در این مراسم جمع شدیم تا به همه پسران و دختران ورزشکار بگوییم سکوی نخست در ورزش، از آن شهدای گرانقدری است که با خون خود، اخلاق و منش پهلوانی را برای ما به یادگار گذاشتند. وظیفه ما در قبال این عزیزان حفظ و صیانت از سیره و رفتار پهلوان‌منشانه این عزیزان است.
این مراسم با سخنرانی مسئولان، حرکات زیبای باستانی‌کاران جوان و خاطرات فرزند شهید موسوی، ادامه یافت و در پایان از خانواده شهدای استان با اهدای تندیس و لوح، قدردانی و تکریم به عمل آمد.

ارسال دیدگاه