نسیم کرامت رضوی در سیستان و بلوچستان

مرحله جدید طرح‌های خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی آغاز شد

نسیم کرامت رضوی در سیستان و بلوچستان

مرحله جدید طرح‌های خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی در استان سیستان و بلوچستان به ارزش ۳۰۵ میلیارد ریال صبح دیروز در شهر زاهدان آغاز شد.


به گزارش آستان‌‎نیوز، مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی در مراسم آغاز مرحله جدید طرح‌های خدمت‌رسانی آستان قدس در استان سیستان و بلوچستان که در مصلای شهر زاهدان برگزار شد، به تشریح جزئیات این طرح بزرگ پرداخت و گفت: حفر و تجهیز ۵۰۰ چاهک برای کشت هزار هکتار زمین کشاورزی به ‌موازات اهدای 6هزار بسته معیشتی، برنامه توزیع 6هزار بسته نوشت‌افزار و نیز 2 هزار دست کامل لباس گرم در دستور کار این طرح خواهد بود.

اردوهای جهادی
محمدحسین استادآقا ادامه داد: در راستای اجرای دستور تولیت معزز آستان قدس رضوی با محوریت رسیدگی و توجه بیشتر به اهالی خونگرم و شریف استان سیستان و بلوچستان، بنیاد کرامت رضوی با مشارکت بنیاد علوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، طرح‌های خدمت‌رسانی مختلفی را به ارزش ۳۰۵ میلیارد ریال در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: به‌ موازات اهدای 6هزار بسته معیشتی و 6هزار کارت نان هر کدام به مبلغ ۴۵۰ هزار تومان، برنامه توزیع 6هزار بسته نوشت‌افزار میان دانش‌آموزان احسان‌پذیر استان و نیز 2هزار دست کامل لباس گرم نیز در قالب این طرح انجام خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به‌ ویژه‌برنامه‌های جانبی این طرح در عرصه سازندگی و محرومیت‌زدایی خاطرنشان کرد: تلاش داشتیم مرحله جدید طرح‌های خدمت‌رسانی منحصر به بسته‌های معیشتی نباشد و بر همین اساس، آغاز عملیات اجرایی حفر و تجهیز 500حلقه چاهک برای تأمین آب کشاورزی ساکنان مناطق این استان و همچنین سه اردوی جهادی سلامت با حضور کادر متخصص پزشکان و پرستاران از جمله ویژه‌برنامه‌های این مرحله در عرصه سازندگی و سلامت است.
وی ادامه داد: ارزش کلی طرح‌ها در مرحله جدید آن بیش از ۳۰۵ میلیارد ریال است و امیدواریم بتوانیم گام مؤثری برای تأمین آسایش و رفاه مردم نجیب و شریف استان سیستان و بلوچستان برداریم.
​​​​​​​
اشتغال‌زایی
حجت‌الاسلام والمسلمین مهامی، نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهر زاهدان نیز در این مراسم ضمن تشکر از خدمات و اقدام‌های شایسته بنیاد کرامت رضوی در مناطق محروم و اهتمام خاص آستان قدس رضوی در حوزه محرومیت‌زدایی گفت: امیدواریم با حمایت‌های آستان قدس رضوی اقدام‌های مناسبی در حوزه اشتغال‌زایی در این استان صورت گیرد.
امام جمعه شهر زاهدان ادامه داد: حضرت رضا(ع) به عنوان امام رئوف و مهربان شناخته می‌شود و امام همانند پدری دلسوز و مهربان برای امت است؛ همان طور که پیام رسول اکرم(ص) جهانی است و دل‌های پاک همه انسان‌ها مخاطب آن هستند، امام رضا(ع) نیز پیشوای عالم است. 
وی با بیان اینکه رأفت و مهربانی امام عام است، گفت: همه ما در زندگی خود شاهد الطاف امام رضا(ع) هستیم و زیارت این امام همام یکی از نعمت‌های بزرگی است که شامل حال ما شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مهامی یکی از خدمات بنیاد کرامت رضوی را فراهم آوردن شرایط زیارت برای زائراولی‌ها ذکر کرد و گفت: زائران میهمانان حضرت رضا(ع) هستند که باید قدر زیارت و حضور در حرم نورانی و ارتباط گیری با امام را بدانند.
وی تصریح کرد: هیچ کس از آستان ملائک پاسبان حضرت رضا(ع) دست خالی برنمی‌گردد و ما باید ظرفیت وجودی خود را برای بهره‌مندی از این دریای رحمت آماده کنیم. نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در ادامه خاطرنشان کرد: شما مسئولان آستان قدس رضوی کارگزار امام رضا(ع) و خدمتگزار مردم شریف هستید و این دو نعمت بزرگ الهی نیازمند شکرگزاری است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه