آغاز توزیع 10 میلیون بطری آب اهدایی در قالب پویش «نذر آب»

آغاز توزیع 10 میلیون بطری آب اهدایی در قالب پویش «نذر آب»

با مشارکت گسترده عاشقان حسینی در پویش «نذر آب»، خادمان و خادمیاران حضرت رضا(ع) توزیع 10 میلیون بطری آب و 40 هزار قالب یخ را در مسیرهای تشرف زائران اربعین به کربلای معلی آغاز کردند.


به گزارش آستان‌نیوز، آستان قدس رضوی امسال در طرحی نو، پویش «نذر آب» را برپا کرد تا همه مردم در میزبانی از زائران امام حسین(ع) مشارکت داشته باشند. محوریت این پویش، تأمین آب مورد نیاز برای پذیرایی از زائران پیاده بود که طبق اعلام نهادهای متولی، مهم‌ترین و ضروری‌ترین مایحتاج این ایام است. بر همین اساس پویش «نذر آب» از ماه محرم آغاز شد و علاقه‌مندان به شرکت در این طرح با پرداخت مبالغ دلخواه در خرید، ارسال و توزیع این آب‌های نذری سهیم شدند.

مشارکت چشمگیر
مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به آغاز توزیع آب‌های تهیه شده از محل نذورات مردمی گفت: مشارکت عاشقان امام حسین(ع) در این طرح بسیار چشمگیر بود و این عزیزان، خادمان و خادمیاران حضرت رضا(ع) را امین و معتمد خود برای ادای نذرهایشان انتخاب کردند.
محمدحسین استادآقا افزود: از محل این نذورات، 10میلیون بطری آب تهیه و برای توزیع بین زائران اربعین، به کشور عراق منتقل شده و هم اکنون در مسیرهای منتهی به کربلا در حال توزیع است. وی ادامه داد: همچنین بخشی از این نذورات برای تهیه 40 هزار قالب یخ به عنوان یک نیاز ضروری و پرمصرف ایام اربعین اختصاص یافت و توزیع آن نیز در موکب‌ها آغاز شده است. گفتنی است، در موکب‌های داخل کشور نیز برای میزبانی از زائرانی که راهی سفر اربعین هستند، تاکنون 4میلیون بطری آب توزیع شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه