۶۰ درصد معابر عمومی مهریز برای معلولان مناسب نیست

۶۰ درصد معابر عمومی مهریز برای معلولان مناسب نیست

یزد  

رئیس اداره بهزیستی مهریز گفت: هنوز ۶۰درصد معابر عمومی برای تردد آسان سالمندان و معلولان شهرستان مناسب سازی نشده و انتظار از دستگاه‌های مسئول در این زمینه، اقدام جدی برای رفع این مشکل است.


رضا زارع میرک‌آباد افزود: مناسب نبودن معابر شهر، رفت و آمد را برای معلولان و سالمندان دشوار کرده و مانع از حضور آنان در جامعه می‌شود.
وی با بیان اینکه در این خصوص تاکنون اقداماتی بر اساس مقررات صورت گرفته، اضافه کرد: این اقدامات کافی نیست و انتظار از شهرداری و شورای اسلامی شهر مهریز این است که برای حل مشکلات تردد معلولان و سالمندان در معابر اهتمام بیشتری داشته باشند.
این مسئول بیان کرد: کمیته مناسب سازی معابر که متشکل از مسئولان دستگاه‌های مختلف است در شهرستان مهریز تشکیل شده؛ اما این در حالی است که هنوز ورودی برخی از دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نهادها و شرکت‌ها برای رفت و آمد سالمندان و معلولان مناسب سازی نشده و اقدام عملی از سوی همه متولیان در این زمینه مورد انتظار است.
رئیس اداره بهزیستی مهریز گفت: خیلی از سالمندان و معلولان به دلیل وضعیت نامناسب معابر، خانه‌نشینی را بر حضور در شهر و فعالیت‌های اجتماعی ترجیح می‌دهند. امیدواریم در سال‌ جاری با نظارت و همت مسئولان به خصوص شورای اسلامی شهر و شهرداری کار مناسب سازی معابر عمومی شهر به پایان برسد.
بر اساس آمارها، 4.5 درصد جمعیت جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند که تعداد آن‌ها در استان یزد حدود ۵۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه