آمادگی کتابخانه آستان قدس برای تجهیز300 مسجد ترکیه به ایستگاه مطالعه دیجیتال

آمادگی کتابخانه آستان قدس برای تجهیز300 مسجد ترکیه به ایستگاه مطالعه دیجیتال

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی برای ایجاد ایستگاه مطالعه دیجیتال آستان قدس رضوی با محوریت اهل بیت(ع) در 300 مسجد ترکیه اعلام آمادگی کرد.
به گزارش آستان‌نیوز، یکشنبه هفتم آبان ماه سیدسجاد کاراکوش؛ رئیس اتحادیه حرکت زینبیه ترکیه با جمعی از اعضای این اتحادیه و با برنامه‌ریزی نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه این کشور که به منظور بازدید علمی به ایران سفر کرد، از سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی بازدید و با حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی؛ رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی دیدار کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی در این دیدار، کتابخانه آستان قدس رضوی را معتبرترین و پایدارترین هویت فرهنگی و علمی کشور، منطقه و جهان اسلام عنوان کرد.
وی تجهیز 10 مسجد محوری و تأثیرگذار به این ایستگاه مطالعاتی در گام نخست را زمینه‌ای برای دسترسی به منابع اطلاعاتی با محوریت رضوی برشمرد.
حسینی در بخش دیگر سخنان خود علم‌ورزی، توسعه دانش، سبک زندگی و توجه ویژه به معنویت و اخلاق را از مؤلفه‌های پیشران به نقطه تمدن نوین اسلامی و اهل بیت(ع) دانست و مراکز علمی اعم از کتابخانه‌ و دانشگاه‌ را در تجهیز این مؤلفه‌ها مؤثر خواند.
در ادامه، رئیس اتحادیه حرکت زینبیه ترکیه در این دیدار از علاقه خود به موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی سخن گفت و افزود: این موزه با نگهداری قرآن‌هایی با قدمت بیش از یک هزار سال و نیز قرآن‌های خطی منسوب به ائمه اطهار(ع) و همچنین تطور کتابت و تکامل از خط کوفی تا عصر حاضر، مجموعه‌ای بسیار گرانبها و ارزشمند محسوب می‌شود.
سیدسجاد کاراکوش بیان کرد: کتابخانه آستان قدس رضوی با دارا بودن هزاران منبع چاپی در موضوعات مختلف و وجود امکانات وسیع برای مراجعان بسیار جای شگفتی و تأمل برای بنده دارد.
وی خاطرنشان کرد: اقدام‌های مجموعه آستان قدس رضوی در نگهداری آثار ارزشمند نسخ خطی نشان‌دهنده اهمیت این مجموعه به این آثار غنی و نفیس است.
رئیس اتحادیه حرکت زینبیه ترکیه در پایان، جایگاه سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی را در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) به ویژه حضرت علی ‌بن ‌موسی الرضا(ع) مؤثر دانست و گفت: گسترش فرهنگ شیعی از زمان امام رضا(ع) صورت گرفت بنابراین وجود چنین مرکزی در مضجع شریف حضرت رضا(ع) لازم و ضروری است.

ارسال دیدگاه