ستاره‌ هایAFC برای استقلال و پرسپولیس بدهکار

هیچ تیمی تأیید نشده است

ستاره‌ هایAFC برای استقلال و پرسپولیس بدهکار

دو ستاره کوچکی که کمیته لایسنسینگ ای‌اف‌سی روی نام دو تیم استقلال و پرسپولیس گذاشته به معنای عدم تأیید آن‌ها نیست.در شرایطی که هواداران فوتبال امیدوار بودند با کنار گذاشتن تیم‌های تاجیک و لبنانی، یک سهمیه پلی آف ایران به سهمیه حضور مستقیم در مرحله گروهی تبدیل شود، اما حالا انتشار فهرستی از تیم‌های دارای لایسنس ای اف سی نشان می‌دهد که در این باره تخلفاتی فراقانونی صورت گرفته است.

  ستاره به چه معناست؟
در ستون مربوط به ایران آمده پنج باشگاه درخواست مجوز حرفه‌ای کردند و سه باشگاه در جایگاه دارای مجوز حرفه‌ای هستند و دو باشگاه دارای مجوز همراه با جریمه. (برخلاف چیزی که در ایران اعلام و گفته شده به تیم‌ها مجوز مشروط داده شده است).در فهرست منتشره از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پاورقی درباره ستاره‌های درج شده در کنار اسم برخی تیم‌ها توضیح داده: «مجوز در دست بررسی توسط AFC Entry Control Body».شاید بسیاری برای نخستین بار با نهادی به نام AFC Entry Control Body روبه‌رو شده باشند، اما این نهاد در سال 2016 از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا با هدف تأیید حضور تیم‌ها در مسابقات زیر مجموعه ای اف سی تشکیل شد و در آن هیئت قضایی پنج نفره، باید چند مورد را بررسی می‌کرد که یکی از آن‌ها شرایط تیم های درخواست کننده حضور در مسابقات است. نکات قابل توجه:
  پرسپولیس از زمان اعطای مجوز هنوز نتوانسته بدهی خود به گابریل کالدرون را تسویه کند، بنابراین عملاً قادر به حضور در لیگ قهرمانان آسیا نخواهد بود. سرخپوشان از روز 12 آبان پرداخت بدهی به کالدرون را آغاز کردند، اما آن‌ها هنوز موفق به تسویه با وی نشده‌اند.
  فرشید سمیعی مدیر حقوقی باشگاه استقلال در برنامه ورزش و مردم صحبت‌هایی را به زبان آورده که گفته می‌شود به سرعت علیه استقلال سند است. بر اساس اظهارات معاون حقوقی باشگاه، استقلال حدود 2.5 میلیون دلار در دعاوی خارجی و 30 میلیارد تومان در داخل کشور بدهی قطعی دارد و باید با طلبکاران خود تسویه حساب کند که یکی مهم‌ترین آن‌ها بدهی به سازمان امور مالیاتی کشور است. 
 ای اف سی تأکید کرده بود باشگاه‌های دارای لایسنس، باشگاه‌هایی هستند که تمام بدهی خود تا ماه آگوست (شهریور 1400) را پرداخت کرده باشند.
  یک ماه پیش اعضای کمیته مجوز حرفه‌ای در ایران در یک حرکت کاملاً من درآوردی اعلام کردند مجوز پرسپولیس و استقلال تنها سه ماه اعتبار دارد که این مسئله یک ابتکار غیرقانونی از سوی ایران است؛ چرا که چیزی به اسم مجوز موقت وجود ندارد و در قانون پیش‌بینی نشده. 
آن‌ها البته تا اینجا مشکلی برای شرکت در رقابت‌ها ندارند و مسئولیت تأیید مجوز حرفه‌ای آن‌ها (همراه با جریمه ) با فدراسیون فوتبال ایران است.در نهایت کار تسویه با طلبکاران باید انجام بپذیرد تا در زمان اعلام اسامی تیم‌ها دردسر دیگری در پیش نباشد.

ارسال دیدگاه