استشهادی برای آزادی قدس

عملیات موفق یک فلسطینی علیه صهیونیست‌ها با پنج کشته و زخمی نشان داد مقاومت زنده است

استشهادی برای آزادی قدس

علوی

مقاومت فلسطینی علیه اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی چه در نوار غزه و چه در داخل نواحی اشغالی ادامه دارد.

در همین راستا، روز گذشته در اثر عملیات استشهادی یکی از اعضای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در «باب‌السلسله» در بخش قدیمی مسجد الاقصی، چهار صهیونیست زخمی و یک صهیونیست نیز به هلاکت رسید. به گزارش فارس، برخی رسانه‌ها خبر دادند حال دو نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است. در پی این تیراندازی، نظامیان رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش درآمدند. در همین حال، برخی رسانه‌های صهیونیستی هم مدعی شدند این عملیات را دو جوان فلسطینی انجام داده‌اند که یکی از آن‌ها شهید شده و دیگری فرار کرده است. شبکه «الجزیره» در گزارشی تکمیلی اعلام کرد صهیونیست به هلاکت رسیده، از شهرک‌نشینان قدس اشغالی بوده است.
عامل عملیات استشهادی که بود؟
عملیات انتقامی موفق روز گذشته قدس اشغالی علیه اشغالگری صهیونیست‌ها را شخصی به نام «فادی ابوشخیدم» انجام داده که بر اساس گزارش شبکه الاقصی، متعلق به اردوگاه «شعفاط» قدس و از رهبران حماس در این منطقه بوده است. پلیس رژیم صهیونیستی وی را پس از این حادثه امنیتی به شهادت رسانده است. جنبش حماس نیز با صدور بیانیه‌ای رسمی تأیید کرد ابوشخیدم از اعضای این جنبش بوده است.
چرا این عملیات ارزشمند است؟
مناطق پیرامونی مسجدالاقصی در مرکز قدس اشغالی از نواحی به‌شدت محافظت شده و امنیتی این شهر است که توسط نیروهای پلیس و سرویس اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به شاباک کنترل می‌شود. چرا که برای مدت‌ها مسجدالاقصی به عنوان میعادگاه اصلی وحدت فلسطینیان در مقابله با اشغالگری اسرائیل شناخته می‌شود. از همین رو، انجام عملیات استشهادی آن هم با یک اسلحه مسلسل در قلب قدس اشغالی نشان از ضعف جدی امنیتی صهیونیست‌ها و البته توان قابل توجه نیروهای حماس در دل کرانه باختری دارد. تا پیش از این، عمده عملیات‌های استشهادی با سلاح سرد انجام می‌گرفت. از سوی دیگر، این عملیات درست پس از آن صورت گرفت که انگلیس، جنبش حماس را تروریستی اعلام کرد و همچنین، نشست گفت‌وگوهای منطقه‌ای منامه در پایتخت بحرین به منظور شکل‌دهی ساده‌تر به توافق عادی‌سازی روابط اعراب با رژیم اسرائیل در جریان بوده است. از همین رو، عملیات شهید فادی ابوشخیدم را باید در میان یکی از برترین ترتیبات ضد امنیتی در مناطق اشغالی قدس در نظر گرفت.
واکنش حماس
در همین حال، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس در واکنش به این اقدام تأکید کرد این عملیات در چارچوب پاسخ طبیعی به جنایات رو به افزایش در
قدس اشغالی انجام شده است. بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، وی افزود: این عملیات بر ادامه انقلاب ملت فلسطین علیه اشغالگر صهیونیستی و ناتوانی اشغالگر در خاموش کردن این انقلاب تأکید می‌کند. القانوع عنوان کرد: مقاومت فلسطین علیه اشغالگر با تمام ابزارها تا زمان تحقق اهداف موردنظر و نابودی رژیم اشغالگر ادامه خواهد یافت.
برای هر سناریویی آماده شوید
پس از انجام موفق عملیات استشهادی ابوشخیدم، موجی از ترس صهیونیست‌ها را فرا گرفته است. در همین راستا، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به نیروهای امنیتی این رژیم دستور داد خود را برای هر سناریویی در بیت‌المقدس آماده کنند. نفتالی بنت در ابتدای نشست روز گذشته کابینه خود گفت گزارش اتفاقات امنیتی را از وزیر امنیت داخلی و بازپرس کل پلیس دریافت کرده است. او عملیات شهادت‌طلبانه روز گذشته را «اقدام تروریستی» نامید و گفت: این حادثه دومین عملیاتی بود که در مدت اخیر در بیت‌المقدس رخ می‌دهد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سپس از نیروهای امنیتی این رژیم خواست اقدامات لازم را به‌منظور آماده شدن برای هر سناریوی محتملی انجام دهند و آماده هر عملیات مشابه دیگر باشند.
یورش صهیونیست‌ها به مدرسه
نظامیان رژیم صهیونیستی پس از عملیات شهادت‌طلبانه فلسطینیان در قدس اشغالی، به یک مدرسه در شرق این شهر یورش بردند. شاهدان عینی گفتند پلیس رژیم صهیونیستی به مدرسه الراشدیه واقع در بخش قدیمی شهر قدس اشغالی یورش برده و اقدام به بازرسی این
مدرسه کردند.  شیخ «فادی ابوشیخدم» مجری این عملیات، از آموزگاران مدرسه الراشدیه بوده است.

ارسال دیدگاه