40 سال است در این ورزش آقای جهان هستیم

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران:

40 سال است در این ورزش آقای جهان هستیم

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران که بعد از قهرمانی در پارالمپیک 2020 توکیو، گلایه‌هایی را نسبت به شرایط تیم ملی و عدم توجه‌ها به آن داشت، دیروز در مراسم تجلیل از افتخارآفرینان پارالمپیک توکیو حاضر شد؛

او در جمع خبرنگاران درباره مراسم برگزار شده، گفت: فکر می‌کنم سنت خوبی باشد، تجلیل از ورزشکارانی که سال‌ها زحمت کشیدند، چون برای یک پارالمپیک باید چهار سال زحمت بکشی که این‌بار به واسطه کرونا پنج سال شد؛ دوری از خانواده، زجرهای بدنی، وزن کم کردن، تمرینات مداوم و ... به هر حال این تجلیل خداقوتی به ورزشکاران است.
رضایی درباره افتخارات بدست آمده برای تیم ملی والیبال نشسته گفت: برنامه‌ریزی مدون در چند دهه انجام شده، از سال 1364 که تیم ملی قهرمان جهان شده، هیچ‌گاه تیم ملی از روی سکو پایین نیامده و همیشه هم سکوی بالاترین را داشته است و به این افتخار خارج از کشور بیشتر از داخل کشور ما اهمیت می‌دهند!
در هر صورت این برنامه‌ریزی فدراسیون جانبازان در قبل و کمیته پارالمپیک در حال حاضر دارند انجام می‌دهند، خیلی مهم است که ثبات مالی داشتیم. تغییر افراد و تغییر سنی تیم را داشتیم اما ثبات مدالی بوده است.
او ادامه داد: بدون اغراق می‌گویم ورزشکارانی که در والیبال نشسته ایران حضور دارند، به اندازه تمام جهان هستند! یعنی اگر 5 هزار نفر ورزشکار در ایران مشغول به فعالیت هستند، در کل جهان هم همین‌قدر هستند، این گسترش والیبال نشسته است که سبب ثبات قهرمانی می‌شود.
مسئله  استعفا
هادی رضایی در واکنش به استعفای خود از سرمربیگری تیم ملی والیبال نشسته گفت: من استعفا نداده‌ام، بلکه قراردادم تمام شد!
من از خانواده این رشته ورزشی هستم، بحث این است که وظیفه قهرمانی خیلی سخت است؛ چون باید برنامه‌ریزی شدیدتری می‌شد. سرمربی پرافتخار ورزش ایران در تکمیل صحبت‌های خود گفت: شما چه انتظاری دارید مدال‌ها تداوم داشته باشد، در حالی‌که 6 سال است قهرمانی کشور برگزار نشده است؟ آیا فکر می‌کنید تداوم دارد؟ پس این مسئله بودجه می‌خواهد و اینکه سرمایه‌گذاری انجام شود. من استعفا ندادم و در کنار ورزش هستم.
 
پیشنهادهای خارجی

رضایی درباره اینکه آیا پیشنهادهای خارجی هم دارد، پاسخ داد: پیشنهاد خارجی دارم اما نمی‌روم؛ من ایرانی‌ام و ایران بوده‌ام، نمی‌دانم این چه ذهنیتی است، شاید به خارج بروم اما برای تفریح می‌روم و برای مسابقه نمی‌روم.
هادی رضایی در تشریح افتخارات بدست آورده‌اش گفت: من 9 دوره در پارالمپیک حضور داشتم و در تمامی مسابقات جهانی هم شرکت کرده‌ام، در 9 پارالمپیکی که بودم هفت طلا و دو مدال نقره گرفتم؛ سه طلا را به عنوان کاپیتان تیم ملی بدست آوردم و در آتالانتا خداحافظی کردم و بعد از آن‌هم چهار طلا و دو نقره در کسوت سرمربی کسب کردم.
اینکه اسطوره باشم و ... شعار است، اما به نظر من در این ورزش، 40 سال است که آقای جهان هستیم اما کار و کار می‌طلبد و برنامه‌ریزی تا بتواند این افتخارات تداوم داشته
باشد.
 

ارسال دیدگاه