ارز ترجیحی برای کشور مفید نیست

مخبر در آیین افتتاح 2550 طرح محرومیت‌زدایی سازمان بسیج:

ارز ترجیحی برای کشور مفید نیست

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه من ارز ترجیحی را برای کشور مفید نمی‌دانم، گفت: متأسفانه بخش عمده ارزی که با مجوز مجلس در سال 1400 تخصیص یافت، هزینه شده است.


​​​​​​​به گزارش مهر، محمد مخبر افزود: ارز ترجیحی در این چند سال فنر قیمت‌ها را متراکم نگه داشته است، البته امروز تدابیر خوبی شکل گرفته است ولی زمانبر است
.
وی با اشاره به افزایش قیمت کالا در بازار گفت: بحث گرانی‌ها زمینه‌ها و پیش فرض‌هایی دارد. ما با مقداری بودجه جدی و محدودیت‌های درآمدی مواجه‌ایم؛ ما تورم بالایی را تحویل گرفتیم.
معاون اول رئیس‌جمهور که در آیین افتتاحیه ۲۵۵۰ پروژه محرومیت‌زدایی سازمان بسیج مستضعفین که در محل این سازمان برگزار شد، سخن می‌گفت،  یکی از اشتباهات مدیریتی در بحث اقتصاد را مردمی نبودن آن دانست و گفت: ما در اقتصاد کار را به دست مردم ندادیم و گرفتار شدیم. یکی از عواملی که می‌تواند انتقال‌دهنده وضعیت موجود به دست مردم باشد، بسیج است.
مخبر تأکید کرد: وقتی کشوری در پیچیده‌ترین شرایط توانسته است مشکلات کشور را مدیریت کند در بحث دانه روغنی چرا مشکل داشته باشد. ان‌شاء‌الله برای حل سریع‌تر مشکلات مردم بتوانیم ظرفیت بسیج را به‌کار بگیریم و کشور را به نقطه شایسته مورد تأکید رهبر انقلاب برسانیم.
 

ارسال دیدگاه