در همایش «بسیج و خدمت بی‌منت» بیان شد

تجلی فرهنگ بسیج در خدمت‌رسانی به زائران

در همایش «بسیج و خدمت بی‌منت» بیان شد

فرمانده سپاه امام رضا(ع)، تداوم انقلاب را نتیجه مشارکت مردم دانست و افزود: تفکر بسیجی می‌تواند به عنوان الگویی برای حل مشکلات جهان اسلام مطرح شود.


به گزارش آستان‌نیوز، همایش «بسیج و خدمت بی‌منت» صبح روز گذشته با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج ادارات و کارمندان سپاه امام رضا(ع) در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد
.
سردار سرتیپ دوم پاسدار سیدهاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) در این همایش به تدبیر امام راحل در ایجاد نهادهایی همچون سپاه و بسیج برای تحقق اهداف بلندمدت انقلاب اشاره کرد.
غیاثی ضمن اشاره به عمر 43 ساله انقلاب اسلامی، این امر را ناشی از حاکمیتی به فرماندهی رهبری مقتدر عنوان کرد که با تفکر بسیجی مسیر انقلاب را هدایت می‌کنند
فرمانده سپاه امام رضا(ع) امنیت امروز را مرهون فعالیت‌های بسیجی‌وار نهادهای امنیتی دانست و با بیان اینکه امروز دوران طلایی بسیج در تبعیت از رهبر انقلاب طی می‌شود، گفت: رهبر معظم انقلاب قوام انقلاب را به بسیج می‌دانند و می‌فرمایند: «اگر بسیج نبود کٌمیت ما در جنگ لنگ بود و اگر بسیج نباشد کٌمیت ما در انقلاب و نظام و همه حرکت‌های سازنده لنگ است.»
انعطاف بسیج در محورهای مختلف
سردار سیدهاشم غیاثی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به انعطاف سازمان بسیج اشاره کرد که به فراخور نیاز جامعه در محورهای محرومیت‌زدایی، جبهه مقاومت، حوادث غیرمترقبه و ایجاد سلاح حضور پیدا می‌کند.
وی تصریح کرد: زمانی که فعالیت‌های بسیج را بررسی می‌کنیم به تدبیر امام راحل در ایجاد این تشکل پی می‌بریم و شاهد آن هستیم نیرویی که امروز بسیاری از دسیسه‌های دشمن را خنثی کرده بسیج بوده و به همت این نیروی مؤمن در کنار نیروهای مسلح توفیقات بسیاری برای مملکت ایجاد شده است.
غیاثی، تفکر بسیجی را الگویی برای حل مشکلات جهان اسلام برشمرد و تصریح کرد: آنچه موجب نفوذ تا حیاط خلوت آمریکا شده نگرش و فرهنگ بسیجی است.
اعتراف دشمنان به قدرت ایران در منطقه
سردار غیاثی با اشاره به تحلیل دشمنان کشور و اعتراف آنان به قدرت ایران در منطقه گفت: اقتدار امروز نتیجه فرماندهی رهبری انقلاب است و این سخنی است که دشمنان این سرزمین بارها به آن اذعان داشته‌اند.
وی با بیان اینکه عظمت بسیج معادل عظمت همه ملت ایران است، افزود: در شرایط فعلی باید یکی از دو راه قدرتمند شدن و یا تسلیم در برابر اراده دشمن را انتخاب کرد اما به حول و قوه الهی ما امنیتی در سایه اقتدار داریم.
فرمانده سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: امروز حل مشکلات جامعه در تبعیت از فرامین رهبری حاصل می‌شود و مردم ضمن تبعیت، خویشتن‌داری کردند و مسئولان وظیفه دارند جواب این اعتماد را بدهند.
دکتر محمدمهدی برادران، مدیر عالی حرم مطهر رضوی نیز در این همایش، اصلاح ساختار اداری، حل مشکلات، اجرای فرامین رهبری و مبارزه با رانت و فسادهای اداری را تجلی رفتاری بسیجی‌وار عنوان کرد.
وی ابراز امیدواری کرد با توجه به تدابیر صورت گرفته در حرم مطهر رضوی فرهنگ بسیج در خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران تجلی پیدا کند.در پایان این همایش علی‌رضا دلبریان؛ راوی دفاع مقدس ضمن بیان خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی، جامعه امروز را نیازمند روحیه دلاوران بسیجی صحنه جنگ دانست تا در سایه این فرهنگ مشکلات جامعه را حل و فصل کنند. همایش «بسیج و خدمت بی‌منت» با همکاری حوزه مقاومت بسیج و امور ایثارگران آستان قدس رضوی و سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه امام رضا(ع) برگزار شد.

ارسال دیدگاه