مبارزه با نژادپرستی پایانی ندارد

کالیدو کولیبالی:

مبارزه با نژادپرستی پایانی ندارد

نژاد پرستی یکی از معضلاتی بوده که در سال‌های اخیر فوتبال اروپا و به خصوص ایتالیا با آن درگیر بوده است. کالیدو کولیبالی، ستاره سنگالی ناپولی، یکی از بازیکنانی بوده که با این مشکل دست و پنجه نرم کرده است؛ آخرین بار در جریان دیدار فیورنتینا و ناپولی بود که هواداران تیم میزبان شعارهای نژادپرستانه زشتی را علیه کولیبالی سر دادند که ناراحتی شدید او را در پی داشت.
کالیدو کولیبالی حالا در جدیدترین صحبت‌های خود به اتفاقات بازی فیورنتینا و ناپولی اشاره کرده و می‌گوید: «پس از آن حادثه در بازی فیورنتینا و ناپولی من درباره توسکانی مطالعه کردم و می‌دانم که این منطقه فوق العاده‌ای برای فرهنگ و هنر است. من به دنبال عذرخواهی از مردم فلورانس و توسکانی نیستم. من پیام‌های همبستگی زیادی از طرف هواداران و باشگاه فیورنتینا دریافت کردم، بنابراین می‌خواهم از آن‌ها تشکر کنم».
کولیبالی در ادامه گفت: «این جایی است که ما باید دوباره شروع کنیم و با هم به مبارزه با نژادپرستی بپردازیم. نژادپرستی هنوز در جامعه پراکنده است و به خاطر اینکه من این بستر را دارم، می‌خواهم با آن مبارزه کنم، زیرا افراد زیادی هستند که آن‌قدر خوش شانس نیستند که در موقعیت مبارزه با نژادپرستی باشند. من می‌خواهم به آن مردم صدایم را برسانم.برای من بسیار مهم است، من همیشه به عنوان یک بازیکن و به عنوان یک مرد این کار را انجام خواهم داد، حتی زمانی که دوران فوتبالم به پایان رسیده باشد».
گفتنی است با وجود تمام تلاش‌ها دراروپا اما هنوز معضل نژادپرستی بسیاری از بازیکنان را اذیت می‌کند و یوفا در این بین نتوانسته کار مفیدی انجام دهد.

ارسال دیدگاه