سلایق وزیران روی روند استقلال و پرسپولیس تأثیر دارد

رازهای دوئل سرخ‌آبی‌ها در گفت‌وگوی بادامکی با قدس

سلایق وزیران روی روند استقلال و پرسپولیس تأثیر دارد

جواد رستم‌زاده

در آستانه دربی به سراغ کاپیتان اسبق پرسپولیس و پدیده رفتیم تا با یک تیر دو نشان بزنیم.حسین بادامکی که جزو ستاره‌های مهم فوتبال خراسان در عرصه ملی بوده، خاطرات جالبی از دربی و دغدغه‌های عمیقی برای اوضاع این روزهای پدیده دارد که با هم مرور می‌کنیم.

خودتان را دربی باز می‌دانید؟
از من دربی بازتر زیاد هستند. در 12 دربی بازی کردم که پر از حادثه و اتفاق بود.

شیرین‌ترین و تلخ‌ترین لحظات این 12 دربی کدام بود؟
تلخ‌ترین‌هایش دوره‌ای بود که زورمان به داوری‌ها و استقلال نمی‌رسید و چهار بار شکست خوردیم و شیرین‌ترینش هم بازی معروف 10 نفره، 10 دقیقه و پیروزی سه بر دو بود که مثل 6تایی‌ها بعید می‌دانم تکرار شود.

در تمام آن چهار بازی که به استقلال باختید داور را مقصر می‌دانید؟
اصلاً منظورم این نبود. تیم ما آن سال‌ها بنا به دلایل مختلفی از هر نظری نسبت به استقلال ضعیف‌تر بود. آن‌ها کلی امکانات و پول و بازیکن داشتند و ما حتی از نظر مالی هم مشکل داشتیم.آن زمان بهترین بازیکنان ایران در استقلال جمع شده بودند. با این حال خودم معتقدم در دو بازی می‌توانستیم بازنده نباشیم. در این دو بازی داوری‌ها خیلی منصفانه نبود.

چرا استقلال و پرسپولیس با عوض شدن دولت‌ها شرایطشان این‌قدر متفاوت می‌شود؟
سلایق رنگی وزیران کاملاً روی روند استقلال و پرسپولیس تأثیر دارد. آن‌ها اگر حتی به طور مستقیم دستوری هم برای کمک و یا تضعیف تیم‌ها ندهند باز تمایلات رنگی شان سبب می‌شود باشگاه‌ها تحت تأثیر قرار بگیرند.آن سال‌های شکست باد خیلی به پرچم ما نمی‌وزید.
در بازی معروف 3 بر 2 باد به پرچم شما می‌وزید؟
آن بازی واقعاً یک حادثه بود. جدای از شرایط نابرابر تیم‌ها در آن روز تنها چیزی که خوب یادم هست حرف دنیزلی است که مثل یک پیشگو همان داخل رختکن به ما گفت در این بازی نمی‌بازیم و نتیجه را ذخیره هایی که به زمین می‌روند مشخص می‌کنند. زاید به زمین رفت گل زد و من رفتم و پاس گل دادم.

اصلاً زمان دنیزلی دوران طلایی فوتبال شما بود. دلیلش چه بود؟
آقای دنیزلی واقعاً سرمربی بزرگی بود و می‌دانست باید از هر بازیکنی چه توقعی داشته باشد.بازیکن هم به درک متقابلی از او می‌رسید و می‌بینید که هنوز هم زیباترین بازی‌های پرسپولیس در زمان دنیزلی اتفاق افتاده. همان زمان هم می‌باختیم اما تماشاگر از شکل بازی ما راضی بود. دنیزلی واقعاً در آن سال‌ها با دست خالی در پرسپولیس تحسین همه را برانگیخت.

در آن دربی وقتی تعویض شدید، دنیزلی چه نکته‌ای به شما گفت؟
وقتی می‌خواستم وارد زمین شوم بازی دو بر دو بود.دنیزلی گفت وظیفه اصلی ات حفظ همین نتیجه است. چون استقلالی‌ها می‌کشند جلو، باهوش باش و موقعیت‌سازی هم بکن.

از داخل رختکن پس از بازی بگویید؟
عین خواب می‌ماند. واقعاً نمی‌دانستیم از خوشحالی داریم چکار می‌کنیم. هرکسی را می‌دیدیم بغل می‌کردیم. هوادارانمان از استادیوم بیرون نمی‌رفتند تا ما از رختکن بیرون بیاییم.

پیش‌بینی شما با توجه به شرایط دو تیم برای این دربی چیست؟
دو تیم در شرایط آرمانی نیستند. درست است که بالای جدول قرار دارند اما شکل بازی‌هایشان دلچسب نیست. استقلال خوب شروع کرد و پرسپولیس بد. به همین دلیل فکر نکنم دربی چنگی به دل بزند. 

برسیم به پدیده. این تیم در لیگ برتر می‌ماند؟
با هفت بازی دو امتیاز و یک گل زده اگر همین امروز فکری به حال این تیم نشود در نیم فصل سقوطش قطعی می‌شود. ضمن اینکه تا به حال پدیده با تیم‌های هم رده خود بازی داشته و نتیجه نگرفته از این به بعد باید با تیم‌های قدرتمندتر بازی کنند که کارشان خیلی سخت است.

مشکل کار کجاست؟
لجبازی. متأسفانه مسئولان و مالکان تیم بنابه دلایلی در حال لجبازی با خودشان و مشهدی‌ها هستند.هیچ وقت یادم نمی‌آید تیم‌های مشهدی در بدترین حالت هم در خارج از استان تمرین کرده باشند. مگر در مشهد زمین تمرین نیست و یا امکانات شهری این‌قدر ضعیف است که تیم را در تهران تمرین می‌دهند و برای مسابقه به مشهد می‌آورند؟
جالب است که آنجا برای زمین تمرین پول نقد می‌دهند اما در مشهد دنبال زمین مجانی برای تمرین هستند و نمی‌توانند یا نمی‌خواهند مشکلات تیم را حل کنند تا تیم سقوط کند. به همین دلیل هم نه بازیکنان خودشان و نه مسئولان اعتمادی به آن‌ها ندارند.

این تیم سقوط کند خراسان رضوی می‌تواند نماینده‌ای دیگری به لیگ برتر بفرستد؟
در این استان اگر همه دست به دست هم دهند حتی در آسیا هم نماینده خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه