ایرانی‌ها از دور ما را آزار می‌دهند!

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی:

ایرانی‌ها از دور ما را آزار می‌دهند!

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی در فلسطین اشغالی در آستانه مذاکرات وین، بار دیگر علیه برنامه هسته‌ای و مواضع منطقه‌ای ایران موضع‌گیری کرد و گفت: ایرانی‌ها از راه دور ما را آزار می‌دهند.

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های اسرائیلی، نفتالی بنت در ابتدای سخنانش ادعاهای بی اساس مقام‌های این رژیم در موضوع حمایت از تروریسم را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌ویژه نیروی قدس تکرار کرد.
نخست‌وزیرِ تنها دارنده سلاح اتمی در منطقه غرب‌آسیا پس از این اتهام‌زنی‌ها، به سراغ برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران و مذاکرات هشتم آذر ماه در وین رفت و مدعی شد: «حتی اگر توافقی بین ایران و ابرقدرت‌ها وجود داشته باشد، اسرائیل جزوی از آن (توافق) نیست و به آن متعهد نخواهد بود. ممکن است یک دوره پیچیده شامل عدم توافق با متحدانمان وجود داشته باشد، ما به حفظ آزادی عمل اسرائیل ادامه خواهیم داد. این اولین بار نخواهد بود. حتی اگر بازگشتی به توافق (برجام) وجود داشته باشد».
بنت ادامه داد: «اشتباه پس از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ (برجام) باز نخواهد گشت که مثل قرص خواب ما را تحت تأثیر قرار داد و اسرائیل به خواب رفت. ما از این اشتباه درس خواهیم گرفت. ما آزادی عمل خود را حفظ خواهیم کرد».
اظهارات روز سه شنبه نفتالی بنت در شرایطی مطرح شده که قرار است تا پنج روز دیگر (هشتم آذر ماه) مذاکرات با واسطه بین ایران و آمریکا در وین با موضوع برجام برگزار شود.
براساس برنامه قرار است مذاکرات مستقیم میان ایران و گروه 1+4 (اعضای کمیسیون مشترک برجام) برگزار شود و «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم در وین حاضر شود.

ارسال دیدگاه