حراج روزانه و آنلاین اموال تملیکی

نماینده قوه قضائیه اعلام کرد

حراج روزانه و آنلاین اموال تملیکی

نماینده قوه قضائیه در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه باید هفته‌ای یک حراج برگزار شود، گفت: حراج‌ها از حضوری به الکترونیک تبدیل شود.

به گزارش میزان، قاسم رسولی فاضل روز گذشته در جریان نخستین مزایده حضوری (حراج) سازمان اموال تملیکی در سال جاری، درباره جزئیات این مزایده حضوری گفت: در این جلسه مزایده، ۱۱ استان حضور داشته‌اند و ۲ هزار و ۱۱۴ ردیف کالا در قالب ۲۷۳ پارتی به ارزش کارشناسی پایه ۵۵۲ میلیارد تومان به فروش گذاشته شد.
وی افزود: از مجموع ۲۷۳ پارتی، ۹۳ پارتی به فروش رفته است که البته ارزش ریالی کالا‌های فروش رفته تا این لحظه(شب‌گذشته) از سوی سازمان اموال تملیکی اعلام نشده است.
رسولی فاضل در ادامه با بیان اینکه مدت زمان پرونده‌هایی که در سازمان تعزیرات تعیین تکلیف و رأی قطعی آن صادر می‌شود، یکی دیگر از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: آموزش کارکنان در سازمان اموال تملیکی هیچ جایگاهی ندارد و اگر آموزشی صورت گرفته به صورت مقطعی، موردی و اندک بوده است. حتی کارکنان دستگاه‌های مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز آموزش لازم را ندیده‌اند.
وی اقدامات انجام شده در راستای حراج حضوری را حرکتی خوب و مثبت ارزیابی کرد، اما گفت: این اقدام کافی نیست؛ باید هفته‌ای یک حراج برگزار شود. همچنین باید تلاش شود این حراج از حالت حضوری به حراج الکترونیک تبدیل شود تا شاهد استقبال بیشتری از سوی افراد مختلف باشیم و دایره وسیع‌تری را شامل شود.
نماینده قوه قضائیه در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در این باره افزود: حراج الکترونیکی نیازمند کیف پول الکترونیکی است، این کار باید با همکاری بانک مرکزی صورت گیرد، وزیر اقتصاد در این زمینه دستورات لازم را به بانک مرکزی داده و منتظر افزایش سقف کیف پول الکترونیکی از ۵۰ میلیون تومان به ۱ میلیارد تومان هستیم. با تبدیل حراج حضوری به حراج الکترونیک و از هفتگی به صورت روزانه در مدت ۶ماه تا یک سال دیگر شاهد این حجم انبوه از کالا‌ها در سازمان اموال تملیکی نخواهیم بود.

برچسب ها :

قوه قضائیه

ارسال دیدگاه