«دونالد» در سودای تکرار 6 ژانویه

هشدار معنادار «ترامپ»: رئیس‌جمهور نشوم، حمام خون به راه می‌افتد!

«دونالد» در سودای تکرار 6 ژانویه


رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا که در انتخابات 2020 پس از شکست مقابل جو بایدن، هوادارانش را به شورش ترغیب کرده بود، تهدید کرد اگر این بار در ماراتن ریاست جمهوری ببازد، حمام خون در کل کشور به راه افتاده و پایان دموکراسی آمریکا  رقم خواهد خورد! «ان بی سی نیوز» گزارش کرد، دونالد ترامپ در گردهمایی انتخاباتی در «اوهایو» چنین تهدیداتی را بر زبان راند که واکنش ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا را به همراه داشت و از «تهدید به خشونت سیاسی» مقام پیشین انتقاد کردند.
ترامپ در بخشی از سخنان خود درباره احتمال افزایش جنگ تجاری آمریکا با چین در موضوع تولید خودرو گفت: «رئیس‌جمهور شی، اگر داری گوش می‌کنی.....آن کارخانه‌های تولید خودرو بسیار غول‌پیکری که دارید در مکزیک می‌سازید...می‌خواهید آمریکایی‌ها را استخدام نکنید و خودروها را به ما بفروشید. نه این‌طور نیست».
وی بلافاصله تهدید کرد‌: قصد داریم روی تک تک خودروهایی که از مرز وارد می‌شوند، تعرفه ۱۰۰ درصدی ببندیم و اگر من انتخاب شوم، قادر به فروش آن‌ها نخواهید بود. اگر هم رئیس‌جمهور نشوم، حمام خون در کل کشور راه خواهد افتاد.  نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا سپس ادامه داد: اگر در این انتخابات پیروز نشوم، مطمئن نیستم که دیگر بتوانید رنگ انتخابات را در این کشور ببینید!

زلنسکی بهترین فروشنده تاریخ است
رئیس‌جمهور پیشین آمریکا البته در ادامه گریزی هم به تحولات اوکراین زد و با انتقاد از کمک‌های نظامی و مالی به کی یف با لحنی تمسخرآمیز ولودیمیر زلنسکی را بهترین فروشنده در تاریخ بشریت خواند. ترامپ گفت: آن‌ها (نمایندگان کنگره) می‌گویند اوکراینی‌ها پول را به ما برمی‌گردانند، به آن‌ها پول قرض دهید، بدون اینکه چک 
۶۰ میلیاردی بنویسید. من به شما می‌گویم، زلنسکی یکی از بهترین‌ فروشنده‌های تاریخ است. هر بار که به کشور می‌آید با ۵۰ یا ۶۰ میلیارد دلار می‌رود. من هرگز نتوانسته‌ام این کار را انجام دهم. او بهترین فروشنده است. بهتر از خیلی‌ها.
سخنان جنجالی ترامپ البته به سرعت با واکنش موافقان و مخالفان وی همراه شد. سخنگوی ترامپ؛ کارولین لیویت در توجیه این اظهارات به ان بی سی گفت: «سیاست‌های بایدن یک حمام خون اقتصادی برای صنعت خودرو و کارکنان بخش خودرو ایجاد می‌کند». اما سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن؛ جیمز سینگر با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد: «این چهره واقعی ترامپ است؛ بازنده‌ای که با بیش از 7 میلیون رأی شکست می‌خورد و به‌جای جلب توجه مخاطبان جریان اصلی، تهدید به خشونت سیاسی را دوچندان می‌کند». وی به رخدادهای 6 ژانویه 2021 پس از شکست انتخاباتی ترامپ اشاره کرد و گفت: «او خواهان یک 6 ژانویه دیگر است اما مردم آمریکا در نوامبر امسال یک شکست انتخاباتی دیگر به او تحمیل می‌کنند؛ زیرا آن‌ها همچنان افراط ‌گرایی، تمایلات او به خشونت و میل او برای انتقام را نمی‌پذیرند».
گفتنی است انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا قرار است در تاریخ ۵ نوامبر
(۱۵ آبان) برگزار شود و امسال هم همانند چهار سال پیش بایدن و ترامپ وارد رقابت‌های اصلی انتخابات خواهند شد. این در حالی است که در جریان حمله حامیان ترامپ به کنگره در 6 ژانویه 2021 که بعد از رویداد انتخابات 2020 روی داد، چهار نفر در روز شورش جان باختند و یک افسر پلیس کنگره نیز یک روز پس از دفاع از کنگره جان خود را از دست داد که همین مسئله نگرانی‌ها در مورد تکرار چنین وقایعی را در آمریکا به‌شدت افزایش داده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه