«قدس» در رتبه‌بندی جدید روزنامه‌ها ششمین روزنامه کشور شد

«قدس» در رتبه‌بندی جدید روزنامه‌ها ششمین روزنامه کشور شد


​​​​​​​روزنامه سراسری قدس در جدیدترین رتبه‌بندی وزارت ارشاد با  8/90 امتیاز به جایگاه ششم دست یافت. در این رتبه‌بندی روزنامه جوان، دنیای اقتصاد و همشهری رتبه اول تا سوم را اتخاذ کرده‌اند. به گزارش روابط عمومی وزارت ارشاد، در گام نخست از دور جدید رتبه‌بندی روزنامه‌ها، طی فراخوانی از مدیران مسئول روزنامه‌ها خواسته شد برای شرکت در رتبه‌بندی، فرم‌های خوداظهاری موجود در حساب کاربری روزنامه در سامانه جامع رسانه‌ها را تکمیل کنند. براین اساس، 260 روزنامه سراسری، منطقه‌ای ، استانی و محلی، در پاسخ به این فراخوان، در این دور از رتبه‌بندی شرکت کردند.
در این رتبه‌بندی مستندات ارسالی مطابق شیوه‌نامه در دو مرحله‌ کارشناسی و داوری، بر اساس عملکرد روزنامه‌ها در فصل تابستان 1402 مورد بررسی دقیق قرار گرفت.
ویژگی مهم در این دوره رتبه‌بندی تمرکز بر تولید محتوا و افزایش چشمگیر امتیازات کیفی بود. همچنین شاخص‌های روزنامه‌های سراسری، منطقه‌ای و استانی در مواردی متفاوت بوده و داوری آن‌ها با مشارکت فعالان رسانه‌ای هر استان انجام گرفت. بنابر اعلام روابط عمومی معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغاتی، نتایج رتبه‌بندی در روزنامه‌های استانی به تفکیک استان و در روزنامه‌های منطقه‌ای به تفکیک و براساس دفتر مرکزی هر روزنامه منتشر شده است. نکته مهم دیگر اینکه در صورت اعتراض، پرونده روزنامه باردیگر و از ابتدا در تمام شاخص‌ها توسط داور دیگری ارزیابی شده، نمره بدست آمده (کمتر یا بیشتر) به عنوان امتیاز نهایی ثبت خواهد شد.
بنا براین گزارش مقرر شده است از این پس، ارزیابی‌ها به صورت دوره‌ای  و بیش از یک نوبت در سال و به صورت الکترونیکی انجام شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه