مسئولان همه توان خود را به‌کار گیرند تا حال مردم بهتر باشد 

آیت‌الله‌ علم‌الهدی در نماز جمعه دیروز مشهد تأکید کرد

مسئولان همه توان خود را به‌کار گیرند تا حال مردم بهتر باشد 


آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس در آخرین خطبه سیاسی نماز جمعه در سال 1401 که با حضور پرشور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به آیه 50 سوره مبارکه روم اظهار کرد: بهار طبیعت باید برای ما بهار خداشناسی و توحید، توجه به عنایات پروردگار و خلقت ذات مقدس حق باشد و بینش عمیق و شگرفی در ما ایجاد کند. بهار نوروز برای ما دو برکت دارد؛ یکی دگرگونی طبیعی که در همه عرصه‌های طبیعی به چشم می‌آید و دیگری موسم زیارت پربرکت، رهنمودآفرین و سازنده‌ای که به یُمن حضور رهبر معظم انقلاب در این شهر و آستان مقدس اتفاق می‌افتد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سه سال به دلیل بیماری کرونا و نگرانی‌های پزشکی از این نعمت محروم بودیم تا امسال که خوشبختانه به عنایات خاصه امام هشتم(ع) این بلا از این کشور براندازی شد تا توفیق زیارت رهبر معظم انقلاب و این برکت عظیم دوباره شامل حال مردم این سامان اعم از زائر و مجاور باشد. 
ایشان ادامه داد: روز سه‌شنبه اول فروردین ساعت 15 ما و شما عزیزان پای رهنمودهای حکیمانه و سازنده رهبر معظم انقلاب خواهیم نشست تا راهبرد یک‌ساله انقلاب و نظام را برای ما مشخص کنند و در این زمان پر فتنه و در موقعیتی که دنیا در عرصه سیاسی دچار پیچیدگی و جهالتی ریشه‌دار است، مسیر ما روشن شود. 

رضایت الهی، مصداق تحقق تحویل حال 
آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: بهار دوم مصادف با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بهار عبادت خداست. بهار قرآن و بهار دلدادگی به ذات مقدس حق است. در این دو بهار، یک درخواست را از ذات مقدس پروردگار تکرار می‌کنیم و آن عبارت است از دعای تحویل سال که «حَوِّل حالنا اِلی اَحسَنِ الحال» را به درگاه خدا عرضه می‌دارد تا حال ما را به بهترین حال متحول کند. 
ایشان تأکید کرد: در طول ماه رمضان نیز در تعقیبات نماز هر روز تکرار می‌کنیم که خدایا بدحالی‌های ما را به حسن حال خودت عوض کن. در این دو بهار هم این دعا تکرار می‌شود و وقتی می‌خواهیم این دعا را بخوانیم، از خدا می‌خواهیم که بدحالی‌های این زمانمان را علاج کند؛ بدحالی ما در زندگی دنیایمان، بدحالی در عبادت و بندگی خدا که چقدر از عشق پروردگار جا مانده‌ایم و بدحالی‌هایی که در عرصه‌های اجتماعی به ما دست می‌دهد. 
امام جمعه مشهد گفت: «اَحسَنِ‌الحال» کجاست؟ احسن‌الحال آن حالی است که دغدغه و مشکل نداشته باشیم، نگران نباشیم، آنی که مربوط به آخرت و بندگی ما در درگاه خداست. احسن‌الحال ما این است که خدا طوری به زندگی ما بیاید و عمل کنیم تا از ما راضی باشد. 

مسئولان توان خود را به میدان بیاورند 
ایشان ابراز کرد: سؤال اینجاست که این احسن‌الحال را فقط باید خدا بدهد یا خود ما هم باید راه بیفتیم به طرف احسن‌الحال؟ برادران و خواهران، امروز ما در عالم به محور همه تهاجم‌ها و گردن‎کشی‌های دشمنان خدا تبدیل شده‌ایم؛ آن‌ها که بندگان واقعی خدا و جبهه حق را یافته‌اند و باهم متحد هستند تا ما را براندازی کنند و در این میان، باید از خدا بخواهیم که ما را نصرت کند و کمک دهد؛ اما به‌ موازات آن باید خودمان هم حرکت کنیم و قدم برداریم و عزیزان مسئول در همه ابعاد مسئولیتی و شئونی که بر عهده دادند، اکثر توان خود را به میدان بیاورند تا حال همه بهتر باشد.  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد که «حَوِّل حالنا اِلی اَحسَنِ الحال» وقتی محقق می‌شود که تصمیم به حرکت در ما وجود داشته باشد و آن‎گاه است که نصرت به سراغ ما می‌آید؛ همان‌طور که 43 سال دشمن این ملت خاک خورده، بیچاره شده و از این به بعد هم بیچاره‌تر خواهد شد. 

زائران مراقب حفظ حرمت رمضان باشند 
امام جمعه مشهد با اشاره به ضرورت تعهد به شعائر دینی در ایام ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه مهمانی خداست و این شهر هم شهر امام رضا(ع) است و شما در محضر ولایت امام هشتم(ع) زندگی می‌کنید. 
زائران و مجاوران عنایت داشته باشند که در ماه رمضان و در محضر امام هشتم(ع)، تجاهر به فسق صورت نگیرد. زائران گرامی و عزیزی که می‌آیند، با همه نیازی که به مسائل غذایی و زندگی روزمره دارند، حرمت امام رضا(ع) را حفظ کنند و در جوار این مضجع نورانی تظاهر به روزه‌خواری نکنند. استاندار و فرماندار محل‌هایی را فراهم کرده‌اند که مخصوص مهمانان امام رضا(ع) باشد تا این عزیزان مجبور به روزه‌خواری در ملأعام نشوند. 
آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: خواهران و دختران ما هم زیست عفیفانه را در خیابان‌های شهر امام رضا(ع) رعایت کنند. اگر هم اینجا در مقابل امام هشتم(ع) و در ماه مهمانی خدا حرمت‌شکنی شود، باید شرایطی باشد که کشف حجاب و بی‌حجابی در اقلیتی قرار بگیرد که نتوان آن را به این جامعه منتسب کرد. این موضوعی نیست که دستگاه‌های امنیتی و اجرایی بخواهند مقتدرانه وارد عمل شوند و مسئله را با عملیات حکومتی حل کنند. این در گرو یک اقدام فرهنگی و اجتماعی است که باید به همت شما مردم به آن رسیدگی شود و ریشه عفاف و حجاب به‌عنوان یک ارزش مهم اسلامی همچون همیشه پا برجا بماند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه