تفکر بسیج باید در جغرافیای ایران اسلامی گسترش یابد

تولیت آستان قدس رضوی:

تفکر بسیج باید در جغرافیای ایران اسلامی گسترش یابد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر بخواهیم گفتمان انقلاب اسلامی بر اساس تعریف امام و رهبری در جامعه جریان داشته باشد باید تفکر بسیج و فرهنگ آن همانند خون جاری در پیکر انسان در تمام جغرافیای ایران اسلامی گسترش یابد که در صورت ایجاد توقف در این جریان، بر پیکره انقلاب و نظام آسیب وارد خواهد شد.


​​​​​​​حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی همزمان با هفته گرامیداشت بسیج در دیدار فرماندهان نواحی و حوزه‌های مقاومت بسیج مشهدالرضا(ع)، «بسیج» را از جمله یادگارهای ارزشمند امام راحل برشمرد و گفت: بسیج مستضعفین در آغاز شکل‌گیری برای نخستین بار در دوران دفاع مقدس و مبارزه با متجاوزان جلوه‌گری کرد. 

بسیج متعلق به یک گروه خاص نیست
وی با تأکید بر اینکه بسیج متعلق به یک قشر و گروه خاص نیست بلکه بسیج یک تفکر، فرهنگ و اندیشه برخاسته از اسلام ناب محمدی و از ابتکارات امام خمینی(ره) است، افزود: بسیج به معنای ایثار، تلاش، اخلاص، خدمت خالصانه به مردم، از خودگذشتگی برای نظام، انقلاب، مردم و ولایت است. 
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی ادامه داد: رهبر انقلاب پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پایان جنگ تحمیلی با هوشمندی و تیزبینی تمام از بسیج حمایت کردند و بسیج را صرفاً نهادی کارآمد برای جنگ سخت ندانستند بلکه این فرهنگ و نهاد را گسترش دادند که امروز شاهد جلوه‌هایی ارزشمند از تفکر بسیج در حوزه تولید، علم و دانش و دیگر عرصه‌ها هستیم.
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه باید شاکر نعمت امنیت باشیم، گفت: کسانی که برای ایجاد امنیت در جامعه دینی تلاش، همت و فداکاری می‌کنند، دست خداوند هستند و در واقع تأمین امنیت از سوی بسیجیان و نیروهای امنیتی، امتداد همان امنیتی است که خداوند متعال خواسته است.
در طول عمر ۴۳ساله انقلاب اسلامی شاهد فتنه‌ها و حوادث بسیاری همچون حمله مسلحانه منافقین به مردم و شهادت ۱۷هزار نفر از مردم بوده‌ایم. فتنه اخیر که با عنوان «زن، زندگی، آزادی» اتفاق افتاد، به لحاظ عملیات میدانی و طراحی پشت صحنه در طول تاریخ انقلاب بی‌سابقه بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی ادامه داد: در فتنه اخیر، اغتشاش همراه با کشتن مردم و نیروهای بسیجی و امنیتی غیرمسلح توسط اغتشاشگران با سلاح گرم و سرد را شاهد بودیم و اغتشاشگران با نیت کشتن به میدان می‌آمدند تا علاوه بر ایجاد رعب و وحشت، جنگ داخلی راه‌ بیندازند.
وی عاملان ایجاد فتنه اخیر در کشور را سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس، آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود معرفی و تصریح کرد: محور اصلی طراحی عملیات‌های تروریستی در این فتنه توسط سرویس اطلاعات انگلیس انجام شده بود. 
 
پروژه آسیب به نظام و طرح تجزیه کشور
تولیت آستان قدس رضوی با تبیین اهداف دشمنان در طراحی و حمایت از اغتشاشگران، اظهار کرد: نقشه و طرح عاملان این فتنه این بود که با ایجاد اغتشاشات در کشور، هسته‌های اغتشاش را فعال و مردم ناراضی را برای پیوستن به این هسته‌ها تشویق و تحریک کنند تا مردم در مقابل حکومت قرار گیرند تا بر فرض خودشان نظام و انقلاب آسیب ببیند که خوشبختانه مردم با بصیرت کشورمان با آن‌ها همراهی نکردند، اما در مرحله دوم به سراغ پروژه جنگ داخلی رفتند تا با استمرار آن، بخشی از کشور را تجزیه کنند و از قدرت حکومت بکاهند. 
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی خاطرنشان کرد:
ممکن است مردم نسبت به شرایط کنونی نارضایتی‌هایی داشته باشند اما پای انقلاب، اسلام و ولایتشان ایستاده‌اند که حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر شهدای مدافع امنیت، وفاداری ملت به نظام را نشان داد. ما به نصرت الهی ایمان و اعتقاد داریم و تمام نقشه‌ها و فتنه‌هایی که از سوی دشمنان و استکبار جهانی برای نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی و در کشورمان پیاده‌سازی می‌شود، امتحان است، بدون شک نظام مقدسمان از این وقایع سربلند بیرون می‌آید و روز به روز قوی‌تر، مستحکم‌تر و سرفرازتر خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از بسیجیان مدافع امنیت حرم امام رضا(ع) و حریم حرم مطهر، بر ضرورت عمل به جهاد تبیین تأکید کرد و گفت: عمل به جهاد تبیین در سطح جامعه برای روشنگری حقایق و معرفی دستاوردهای کشورمان الزامی است تا ان‌شاءالله در آینده شاهد اتفاقی همچون فتنه اخیر در کشورمان نباشیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: بسیج و مساجد در شرایط کرونا بسیار خوب درخشیدند بنابراین هیچ‌وقت فعالیت خود را در حوزه‌های اجتماعی به عنوان پشتوانه تعطیل نکنید و با تمام توان برای پیشرفت کشورمان در حوزه‌های مختلف تلاش کنید و از خدمت‌رسانی به مردم غفلت نکنید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه