اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای فراوری نمک در بشرویه

اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای فراوری نمک در بشرویه


​​​​​​​مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت بالای استحصال نمک در شهرستان بشرویه گفت: سرمایه‌گذار برای فراوری معدن نمک در این شهرستان اعلام آمادگی کرده است.
عباس جرجانی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ایجاد کارخانه فراوری نمک با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در منطقه رقم خواهد خورد و اشتغال‌زایی ۸۰ نفر را در پی دارد. 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این ظرفیت بالای نمک در منطقه حفاظت شده مظفری قرار دارد، گفت: رایزنی‌های زیادی با استاندار خراسان جنوبی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور داشتیم که قول مساعد برای استقرار یک واحد استحصال در منطقه را گرفته‌ایم و پیگیری‌ها برای دریافت مجوز ادامه دارد. 
وی تصریح کرد: این امکان وجود دارد که با ایجاد واحد فراوری در منطقه علاوه بر تولید نمک طعام با بالاترین استاندارد بتوانیم نمک سایر واحدهای درمانی را هم از این منطقه استحصال کنیم. 
جرجانی با بیان اینکه از ۵۰ سال گذشته نمک در منطقه بشرویه به‌ صورت سنتی برداشت می‌شود افزود: در برداشت سنتی استانداردهای بهداشتی مورد نیاز رعایت نمی‌شود و تلاش ما این است که از این نمک تولید صنعتی داشته باشیم تا از کاربردهای مختلف این نمک نیز استفاده شود. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه