دومین تصمیم مهم فدراسیون تاج

تیم ملی امید بدون مهدوی‌کیا؟

دومین تصمیم مهم فدراسیون تاج


​​​​​​​آن‌طور که نایب رئیس فدراسیون فوتبال خبر داده ممکن است قرارداد مهدی مهدوی‌کیا از سوی فدراسیون فوتبال تمدید نشود! این قرارداد تا پایان شهریور جاری بود اما با این حال مهدی مهدوی‌کیا حاضر نشد تیم امید را برای بازی دوستانه با تیم ملی دور هم جمع کند؛ این بازی قرار بود 25شهریور در ورزشگاه آزادی برگزار شود. پیش از این مهدی مهدوی‌کیا به دلیل در اختیار نداشتن بازیکن به اندازه کافی، از حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی در شهر قونیه ترکیه انصراف داد.
عملکرد تیم امید در بازی‌های قهرمانی زیر 23 سال آسیا در تاشکند چندان قابل دفاع نبود، به این خاطر که تیم امید نتوانست از مرحله گروهی صعود کند و برابر تیم ترکمنستان با نتیجه دو بر یک شکست خورد. کمیته فنی با این حال به خاطر نام مهدی مهدوی‌کیا به او اجازه داد تا تیم امید را برای بازی‌های کشورهای اسلامی در ترکیه مهیا کند، قرار بود پس از پایان این بازی‌ها در مورد تمدید قرارداد مهدی مهدوی‌کیا تصمیم‌گیری شود. نظر کمیته فنی بر این بود که چون مهدی مهدوی‌کیا تا پایان شهریور با تیم امید قرارداد دارد، بهتر است هدایت تیم امید در مسابقات کشورهای اسلامی را هم برعهده داشته باشد. اما اتفاق‌ها در نهایت به گونه‌ای پیش رفت که تیم امید در بازی‌های کشورهای اسلامی حاضر نشد و از سویی با برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و حضور دوباره مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، ادامه فعالیت کمیته فنی هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. به نظر می‌رسد در نهایت، راجع به مهدی مهدوی‌کیا اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیری خواهند کرد.
کمیته ملی المپیک موافق ادامه حضور مهدی مهدوی‌کیا در تیم امید بود. البته ریاست کمیته ملی المپیک هم تغییر کرده است. پیشتر صالحی امیری موافق ادامه حضور مهدی مهدوی‌کیا در تیم امید بود و اکنون خسروی وفا اداره این کمیته را بر عهده گرفته است و نظر وی در مورد مهدوی‌کیا بدون شک در مورد تمدید یا عدم تمدید قرارداد این مربی تأثیرگذار است، چراکه کمیته ملی المپیک از تیم امید حمایت مالی می‌کند.
در هر صورت اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در روزهای آینده باید یک تصمیم مهم در مورد تیم امید بگیرند. ادامه با مهدی مهدوی‌کیا یا جذب یک مربی جدید؟ تیم امید شهریور سال آینده باید در بازی‌های مقدماتی المپیک یا همان قهرمانی زیر 23 سال آسیا شرکت کند. آیا طلسم چندین دهه‌ای تیم امید به خاطر صعود نکردن به المپیک شکسته می‌شود یا خیر؟ 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه