دستمزد معدن‌کاران طبس اصلاح شد

تحقق وعده رئیس جمهور

دستمزد معدن‌کاران طبس اصلاح شد

مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: بازدید رئیس جمهوری از معادن زغال‌سنگ پروده طبس، دو مصوبه اصلاح دستمزدهای کارگران و 4درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور داشت که با پیگیری‌های انجام شده دستمزدهای واقعی کارگران در لیست‌های ارسالی به تأمین اجتماعی محاسبه و لحاظ شد و تفاوت سنوات قبل نیز در حال دریافت است.

علیرضا محمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: حقوق کارگران شرکت الماس مته زیر مجموعه معادن پروده طبس، معادل آنچه دریافت می‌کردند در لیست بیمه تأمین اجتماعی درج نمی‌شد که مقرر شد پیمانکار، حقوق و دستمزد واقعی کارگران را لحاظ کند و این مهم نیز محقق شد و لیست‌ها اصلاح و حقوق جدید جایگزین شد.
وی تعداد کارگران مشمول اصلاح بیمه تأمین اجتماعی این شرکت را ۶۷۰ نفر اعلام کرد و گفت: کارفرمایان استان باید دستمزد واقعی کارگران زیر‌مجموعه را در بیمه تأمین اجتماعی لحاظ کنند، در غیر این صورت بدهی زیادی به این سازمان خواهند داشت که آن‌ها را دچار مشکل می‌کند.
محمدی با اشاره به پیشنهاد مشاغل سخت و زیان‌آور برای معدن‌کاران این مجموعه گفت: نامه‌ای در این زمینه به دست ما رسیده است و منتظر هستیم نسخه سیستم اصلاح شود تا ماهیانه بتوانیم 4درصد را لحاظ کنیم.
غلامرضا اشرفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی هم گفت: طرح مابه‌التفاوت طبقه‌بندی مشاغل مصوب و اجرایی شده  که به موجب آن پیمانکار باید از شرکت مادر تبعیت کند و این موضوع اجرایی و مغایرت‌ها بررسی و منجر به اصلاحیه برخی از احکام کارگران شد.
اشرفی گفت: بهسازی، مرمت و تعمیر برخی از واحدهای مجموعه معادن زغال‌سنگ پروده طبس به لحاظ مسائل رفاهی و بهداشتی کارگران نیز از دیگر مصوبات بوده که انجام شده است.

ارسال دیدگاه