برگزاری یادواره شهدای مرز در روستای «مَلّو»

برگزاری یادواره شهدای مرز در روستای «مَلّو»

علی نوروزی

یادواره شهدای هنگ مرزی تایباد با حضور خانواده‌های شهدای مرزبانی در روستای مَلّو از توابع بخش پایین‌جام تربت جام برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار قدس، فرمانده هنگ مرزی تایباد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهادت هنر مردان خداست و برای حفظ و حراست از مرزهای جغرافیایی کشور و تأمین امنیت پایدار در منطقه، شهدای زیادی اهدا کردیم و مقابل متجاوزگران ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم با تحولات کنونی در کشور همسایه، مرزها ناامن شود.
 سرهنگ محمد چراغی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون به همت مرزبانان غیور منطقه توانستیم از حضور بیش از 100 هزار نفر متجاوز به جغرافیای سرزمینی کشور جلوگیری نماییم و این تلاش و همت غیورمردان مرزبانی برای حفظ حدود جغرافیایی مرزی ایران است.
 فرمانده هنگ مرزی تایباد توجه به اقتصاد منطقه را از اولویت‌ها برشمرد و افزود: قرارگیری در نوار مرزی با کشورهای همسایه و تبادلات اقتصادی با آن‌ها نیازمند مدیریت است و اکنون با مدیریت صحیح توانسته‌ایم در همه حوزه‌ها، اهداف نظام و انقلاب اسلامی را محقق کرده است. این تعامل با سازمان‌های متبوع می‌تواند آرامش نسبی همراه با امنیت برای مردم داشته باشد. مولوی امان الله برزگر، امام جمعه اهل سنت بخش پایین‌جام نیز در این مراسم با تأکید بر نقش‌آفرینی مرزبانان در امنیت پایدار گفت: شهدای مرزبانی با خون خود راه پاسداشت و خدمت را به ما نشان دادند و ما باید این مسیر را برای حفظ امنیت کشور ادامه دهیم. 
در پایان این مراسم از خانواده‌های شهیدان ستوان یکم امیر نامدار و ستوان یکم جواد ارمش با حضور همرزمانش، اقشار منطقه و جمعی از مسئولان در روستای ملو تجلیل شد.

ارسال دیدگاه