جام ملت‌ها تمرین رسیدن به المپیک است

سرمربی تیم ملی امید:

جام ملت‌ها تمرین رسیدن به المپیک است

مهدی مهدوی‌کیا در اولین تجربه جدی سرمربیگری خود توانست تیمش را مقتدرانه به جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا برساند و تیم ایران با 9 امتیاز راهی این مسابقات شد.مهدی مهدوی‌کیا در گفت‌وگو با تسنیم درباره شرایطی که تیمش داشت از زمان شکل‌گیری تا مسابقاتی که در آن شرکت کرد و همچنین برنامه‌ای که برای صعود این تیم به المپیک دارد، صحبت کرده است.

 از این تیم رضایت داشتید و در برنامه ریزی انجام شده، خروجی کار خوب بود؟
خب مسلماً ما احتیاج به زمان بیشتری داریم و باید بازی تدارکاتی زیادی داشته باشیم، چون در هر بازی با تیمی جوان به زمین آمدیم که تقریباً از ترکیب 11 نفره ما 8 یا 9 بازیکن، زیر 21 سال بودند که سن آن‌ها با المپیک 2024 پاریس همخوانی دارد. 

صحبت از برگزاری تورنمنتی در قطر است.
در حال رایزنی برای برگزاری تورنمنتی با حضور سه چهار تیم خوب هستیم. با قطر و کره جنوبی صحبت کردیم و شاید با یک تیم دیگر هم رایزنی انجام شود تا تورنمنتی سه یا چهار تیمی داشته باشیم. ما نیاز به اردوهای زیادی داریم که تا خرداد ماه و مسابقات جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا به آمادگی و هماهنگی خوبی برسیم. فقط می‌خواهیم روی بازیکنان جوان کار کنیم تا آن‌هایی به تجربه برسند که می‌توانند در المپیک به ما کمک کنند.

فکر می‌کنید این بار بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم که طلسم 48 ساله شکسته شود؟
رسیدن به المپیک کار سختی است و اگر راحت بود، این همه زمان نمی‌برد. به خصوص اکنون که همه کشورها در حال کار و تلاش هستند، سرمایه‌گذاری می‌کنند و تیم‌هایی را می‌بینیم در سطح آسیا پیشرفت کرده‌اند که شاید هیچ وقت فکر نمی‌کردیم در فوتبال آسیا کاری از پیش ببرند. قطعاً کار ما هم سخت است، اما باید تا دو سال آینده یک برنامه ریزی خوب داشته باشیم که اگر این اتفاق رخ دهد، می‌توان امیدوار بود. 
اگر مشکلات تعامل با باشگاه‌ها، مسائل خروج از کشور بازیکنان و همه مشکلاتی که قبلاً بوده است،‌ این بار نباشد، خیلی شرایط بهتر خواهد شد.

 جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا خردادماه برگزار خواهد شد و بعد از آن هم تیم باید آماده حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو 2022 شوید. برنامه‌ریزی برای این مسابقات چگونه است؟
هدف ما حضور با بازیکنان جوان در این دو تورنمنت است و حتی اگر تیم‌های دیگر بخواهند با بازیکنان بزرگ‌تر به این مسابقات بیایند، برای ما اهمیت ندارد، چون هدف ما صعود به المپیک است و با بازیکنان جوان به این مسابقات می‌رویم تا آن‌ها صاحب تجربه و هماهنگی شوند. به این بازی‌ها نیز به‌عنوان تورنمنت تمرینی نگاه خواهیم کرد تا به خوبی محک بخوریم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه