حضور پررنگ آستان قدس رضوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن 

حضور پررنگ آستان قدس رضوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن 

مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی همزمان با روزهای پایانی سال 1402 و فرارسیدن ماه مبارک رمضان، با اجرای برنامه‌های مختلف قرآنی به استقبال ماه رمضان و نوروز 1403 می‌رود.


مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز به تشریح ویژه‌برنامه‌های قرآنی این مرکز در ماه مبارک رمضان و عید نوروز پرداخت و گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان، نمایشگاه‌های مختلف قرآنی در تهران و مشهد دایر می‌شود که مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی حضور فعالی در این نمایشگاه‌ها خواهد داشت.
 
معرفی دستاوردهای قرآنی در نمایشگاه‌ قرآن
حجت‌الاسلام والمسلمین سید مسعود میریان با اشاره به اینکه سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در تعطیلات نوروز1403 مصادف با روزهای اول تا چهاردهم فروردین در مصلای امام خمینی(ره) تهران برپا می‌شود، افزود: مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی در این نمایشگاه به عرضه قرآن‌های نفیس و نمایش شاهکارهای هنری مانند ‌سه ‌دوره ‌دوسالانه‌ تذهیب‌های ‌قرآنی می‌پردازد .
وی اضافه کرد: همچنین طرح‌های قرآنی این مرکز ازجمله کرسی تلاوت رضوی، من قرآن را دوست دارم، دوره‌های آموزشی مهدالرضا(ع) و دوره‌های تربیت مربی آن، آموزش تلاوت شمیم رضوی، تحفیظ رضوی، دوره‌های تفسیر و تدبر قرآن کریم، شباب‌الرضا(ع)، جلسات سنتی قرآن کریم و راه‌اندازی و راهبری آن، نذر بهشتی و رقابت‌های قرآنی شوق تلاوت در این نمایشگاه معرفی می‌شود.
حجت‌الاسلام میریان گفت: نمایشگاه قرآن و عترت از 22 اسفند آغاز شده و تا 28 اسفند فعالیت خود را ادامه می‌دهد و در آن، فعالیت‌ها و دستاوردهای قرآنی آستان قدس رضوی در غرفه تعبیه شده در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
 
برپایی نمایشگاه قرآنی در مجاورت حرم مطهر رضوی
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی با اشاره به برپایی نمایشگاه قرآنی در خیابان آیت‌الله واعظ طبسی در نزدیکی حرم مطهر رضوی، افزود: این نمایشگاه نیز از سوی مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی از یکم تا 10 فروردین با هدف اجرای برنامه‌های مختلف قرآنی برای مخاطبان کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال برپا می‌شود. علاوه بر این، می‌توان به طرح «زندگی به سبک آیه‌ها» اشاره کرد که در این بخش هر كدام از آیات با نگاه تدبری به صورت داستانی كوتاه بر اساس اصول داستان‌نویسی به نگارش درآمده و توسط عروسک‌های ماپت و پویانمایی واقعی به اجرا درمی‌آید.
حجت‌الاسلام میریان اظهار کرد: «زندگی از زبان قرآن» از دیگر برنامه‌های اجرایی در نمایشگاه خیابان آیت‌الله واعظ طبسی است که در آن، 15آیه منتخب به صورت خلاق ارائه می‌شود و مخاطبان به صورت خانوادگی در یک کارگاه جذاب شركت می‌کنند.

«ندای ملکوت» در مسیر‌های منتهی به حرم مطهر ثامن‌الحجج(ع)

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی به اجرای ویژه‌برنامه «ندای ملکوت» در پنج مسیر منتهی به حرم مطهر رضوی در ایام نوروز سال 1403 اشاره کرد و افزود: این برنامه در بازه زمانی 14 روزه از 27 اسفند تا 10 فروردین با ترویج اذان حلقومی به روش غیرمستقیم با اجرای گروه نوجوانان حیدریون، فاطمیون  و زینبیون انجام می‌شود که در قالب این برنامه، اذان به‌صورت زنده توسط 60نوجوان  در رده سنی 13 تا 20 سال  در پنج مسیر منتهی به حرم مطهر در حدفاصل 50متر قرائت می‌شود.

برپایی طرح «مهرانه» در قالب 16 ایستگاه تخصصی
حجت الاسلام میریان از برگزاری طرح «مهرانه» در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: در قالب این طرح، 16غرفه و ایستگاه تخصصی با موضوعات دفاع مقدس، تفسیر قرآن، طب اسلامی، روایت‌گری، مشاوره خانواده و ... در مسیرهای میدان شهدا تا حرم مطهر، میدان بسیج تا حرم مطهر، چهارراه شارستان تا حرم مطهر و میدان طبرسی تا حرم مطهر دایر و رعایت حجاب و عفاف نیز به زائران تذکر داده می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه