میهمان خانه پدری

دختران دو مرکز شبانه‌روزی ایتام در پایگاه دختران حرم مطهر رضوی حضور پیدا کردند

میهمان خانه پدری

دختران دو مرکز نگهداری ایتام در مشهد، میهمان خانه پدری شدند و پایگاه دختران حرم مطهر رضوی با برنامه‌های فرهنگی میزبان آن‌ها شد.


امروز دختران آموزشگاه رستگار مقدم، اینجا در حرم مطهر رضوی به نشانی «باب‌الجواد(ع)، ایوان ولیعصر» میهمان شدند و در پایگاه دختران نوجوان، برایشان برنامه‌های فرهنگی شادی تدارک دیده شد. بچه‌ها گروه‌بندی شدند و نام‌های «بنفشه»، «آسمان» و «گلبرگ» را برای گروهشان انتخاب کردند و در مسابقه‌ای قرآنی، شاداب و پر سروصدا، معکوس شمردند ۱۰، ۹، ۸، ۷ و... تا یکی یکی به جواب‌ها برسند.
امروز، فرشته‌های مرکز شبانه‌روزی «رستگار مقدم» صدای خنده‌هایشان، صدای دست و جیغشان تا سقف پایگاه دخترانه رسید و در پایان اولین «کلبه» گروه «گلبرگ» با 50امتیاز برنده شدند.

سفر به کلبه دوست
در «کلبه کتاب» مربی به دختران می‌گوید: پایگاه «آداب و زیارت» ویژه دختران نوجوان است و شما حالا به کلبه کتاب رسیده‌اید.
دختران که از پایه دهم و یازدهم هستند برای نخستین بار آمده‌اند و پای معرفی کتاب گوش سپرده‌اند به حرف‌های خانم مربی و او از یک کتاب، صفحاتی را برایشان می‌خواند.
ملت عشق، سایه شوم، چهل و هشت قانون قدرت، هنر اغواگری، مادرشمشاد، زبان بدن، دنیای صوفی و... از کتاب‌هایی است که بچه‌ها تا کنون خوانده‌اند، مربی از آن‌ها می‌خواهد نویسندگان کتاب را هم بشناسند و برایشان مهم باشد از کدام نویسنده کتاب می‌خوانند و بعد توصیه می‌کند با خواندن زندگی‌نامه شهدا از آن‌ها درس بگیرند.
در «کلبه دوست» مربی حرف‌های دوستانه و قشنگی از دوستی با خدا و ارتباط با یگانه خالق هستی می‌زند، تا پایان حضور دختران در پایگاه دخترانه، به زیبایی و با یاد پروردگار، همراه شود و آغازی باشد برای ورود به ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان.

آغاز تور حرم‌گردی از چایخانه حرم مطهر
«صداقت» معاون مرکز شبانه‌روزی دختران «رستگار مقدم» با اشاره به حضور ۸۰ نفر از دختران ایتام دو مرکز شبانه‌روزی در این اردوی فرهنگی تفریحی در حرم مطهر رضوی، یادآور می‌شود: دخترانمان بی‌سرپرست یا بدسرپرست هستند و در مرکز شبانه‌روزی خیرساز «رستگار مقدم» در یکی از مناطق کم‌برخوردار مشهد زندگی می‌کنند.
تور حرم‌گردی از چایخانه حرم مطهر آغاز می‌شود. دختران شادمانه صحن‌ها را قدم قدم عبور می‌کنند، در هر صحن، مسئول حرم‌گردی، پاسخگوی همه سؤالات این نوجوانان است تا سفر کوتاهشان در بارگاه نور، همراه با معرفت باشد.
در رواق دارالمرحمه، نوبت اقامه نماز است و بعد پای صحبت «حجت‌الاسلام ذوالفقاری» می‌نشینند و دعای عاقبت به‌خیری می‌خوانند، باشد که به اجابت برسد.

میهمان‌ها سر سفره حضرت رضا(ع)
حجت‌الاسلام سید محمد ذوالفقاری، مدیر امور زائران غیر ایرانی حرم مطهر رضوی در حاشیه مراسم اهدای «عیدانه» به دختران این مرکز، به خبرنگار آستان‌نیوز می‌گوید: یکی از مأموریت‌های آستان‌قدس، پرداختن به مجاورانی است که به هر نحوی، نیازمند مساعدت در زندگی‌شان هستند و در این برنامه نیز افتخار میزبانی از دختران این مرکز را داشتیم و هدایایی تقدیمشان شد و این فرزندان سر سفره حضرت رضا(ع) میهمان شدند.
در پایان تور حرم‌گردی، هدایایی از سوی آستان قدس رضوی به دختران این مرکز شبانه‌روزی اهدا و سپس در مهمانسرای غدیر میهمان سفره پربرکت رضوی می‌شوند.
حالا در آخرین سکانس این اردو، دختران از خانه پدری به قصد خرید عیدی با «عیدانه رضوی» رهسپار بازار می‌شوند و ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ برایشان خاطره‌ای ماندنی خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه