استفاده از اصطلاحات زبان فارسی در ترویج فرهنگ رضوی

استفاده از اصطلاحات زبان فارسی در ترویج فرهنگ رضوی

استاندار خراسان رضوی با تأکید بر استفاده نکردن از واژه‌های لاتین برای سر درِ مغازه‌ها، اماکن، اسم شرکت‌ها، تبلیغات کالا و موارد دیگر در استان خراسان رضوی افزود: باید از کلمات و اصطلاحات زبان فارسی در ترویج فرهنگ رضوی در استان استفاده شود و از ترویج فرهنگ بیگانه پرهیز کرد. 


به گزارش ایرنا، یعقوبعلی نظری در هشتمین جلسه شورای اداری خراسان رضوی میزان مشارکت استان در حوزه اشتغال را بیش از ۴۳درصد عنوان کرد که از میانگین کشوری بالاتر است و نیز ضریب بیکاری در استان را 5درصد اعلام کرد و روند آن را رو به کاهش دانست.
وی بر سرعت در ارائه خدمات و حل مشکلات و مسائل جامعه در کنار کیفیت‌بخشی خدمات به عنوان وظیفه تکلیفی مسئولان، تأکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت این موضوع رهبر معظم انقلاب نخستین سخنرانی امسال خود را به موضوع انتخابات اختصاص دادند و چهار مؤلفه مهم شامل مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت انتخابات را به عنوان شاخص‌های برگزاری انتخابات برای مجریان و مردم مطرح کردند و براساس این شاخصه برنامه‌های مرتبط به انتخابات در استان در حال انجام است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تمامی مسئولان و عوامل تشکیلاتی باید از طرفداری و حمایت و گرایش نامزدهای انتخاباتی خودداری کنند تا شبهه و شائبه‌ای به وجود نیاید و نیز سعی در حفظ امانت‌داری داشته باشند تا انتخابات سالم محقق شود. نقطه اوج برگزاری برنامه‌های دهه فجر راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه است که باید مقدمات آن فراهم و برنامه‌ها با عمق بصیرتی بیشتری برگزار شود.
نظری با اشاره به وجود ناهم‌ترازی در مصرف انرژی اظهار کرد: هنگامی که زمینه مشارکت مردم فراهم شود به ویژه مشارکت آنان در مدیریت مصرف آب، برق و گاز، بهترین و مهم‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مشارکت رخ خواهد داد چراکه بهترین محل و یا گستردگی یا مدیریت مصرف آن، مردم هستند و اگر آن‌ها وارد میدان شوند با چالش و گرفتاری در حوزه انرژی مواجه نخواهیم شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه