بهره‌برداری از دو تصفیه‌خانه شهری و صنعتی در کشف‌رود تا پایان سال

بهره‌برداری از دو تصفیه‌خانه شهری و صنعتی در کشف‌رود تا پایان سال

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌ها و سایر پروژه‌های مربوط به کشف‌رود برای مشهد بسیار مهم و حیاتی است و تا پایان امسال دو تصفیه‌خانه شهری و صنعتی به بهره‌برداری می‌رسد.


جواد خدایی در قرارگاه تحول محیط زیست استان به پروژه تصفیه‌خانه چرمشهر و پرکندآباد ۲ اشاره و تأکید کرد: این پروژه‌ها در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ساماندهی اراضی کشاورزی در اطراف کشف‌رود، درختکاری گسترده و آزادسازی بخش‌هایی از حاشیه کشف‌رود را از جمله پروژه‌هایی عنوان کرد که همزمان با دو پروژه مزبور رو به پیشرفت است.
معاون استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کشف‌رود انباشتی از پیامدهای مختلف را پیش روی ما قرار داده است، افزود: آخرین اقدامات و هماهنگی‌ها را  بررسی کردیم و امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم این موضوع به طور کامل در مشهد مرتفع و روند بهبود شرایط آن تکمیل شود.
خدایی خبر داد: تعریف مرز دقیق کشف‌رود از منظر شورای عالی محیط زیست اعلام شد. با این اقدام اصلاحات کشف‌رود در چارچوب مدون و قابل کنترلی پیگیری می‌شود.
وی اظهار کرد: با تلاش‌های استانی، اصلاح مرز محدوده کشف‌رود به تصویب شورای عالی محیط زیست کشور نیز رسید. این موضوع زمینه را برای پیگیری بهتر امور توسط دستگاه‌های اجرایی استان به منظور بهبود وضعیت و پیشرفت پروژه‌های در حال انجام فراهم کرده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه