حدود ۱۹۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در استان به ثمر نشست

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

حدود ۱۹۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در استان به ثمر نشست

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۱۸۹هزار و ۹۵۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در قالب بهره‌برداری از ۴۴۴ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی برای ۲۶هزار و ۱۴۸ نفر طی ۹ ماهه امسال در استان به ثمر نشست.


امیررضا رجبی در گفت‌وگو با ایرنا در این خصوص اظهار کرد: پروانه‌های بهره‌برداری که برای واحدهای مزبور صادر شده است شامل طرح‌های ایجادی و توسعه‌ای می‌شود.
وی اضافه کرد: شاخص‌های پروانه‌های بهره‌برداری اعم از ایجادی و توسعه‌ای در استان طی ۹ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد ۶۵درصد افزایش و از نظر سرمایه‌گذاری و اشتغال بیش از ۱۰۰درصد افزایش داشته است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی در صدور پروانه‌های بهره‌برداری طی ۹ماهه امسال از نظر تعداد رتبه سوم، از نظر میزان سرمایه‌گذاری رتبه ششم و از نظر اشتغال رتبه چهارم را بدست آورده است.
رجبی افزود: از مجموع پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادره طی ۹ماهه امسال بیشترین آن مربوط به مشهد با ۱۸۰ فقره و کمترین مربوط به زاوه با یک فقره بوده است.
وی پروانه‌های شاخص بهره‌برداری صنعتی صادره طی ۹ماهه امسال در خراسان رضوی را مربوط به واحدهای توسعه ایران‌خودرو خراسان، توسعه کاشی فیروزه مشهد، کاسه نمد آریا پارس، توسعه جهان افروز، سیلیس فرآور جام، توسعه تولیدی مشهد دوام، توسعه نخریسی و نساجی خسروی خراسان، صنعتی و معدنی آتیه فولاد سنگان و توسعه رینگ‌سازی مشهد دانست.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: زمینه تولیدات سایر پروانه‌های بهره‌برداری صادره صنعتی در این مدت وسایل نقلیه موتوری، ماشین‌آلات، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی و آشامیدنی، فلزات اساسی، خدمات مهندسی، وسایل ارتباطی، محصولات کاغذی، محصولات چرمی، بازیافت، محصولات لاستیکی و پلاستیکی، منسوجات، چاپ و تکثیر، کانی غیرفلزی، پوشاک، توتون و تنباکو بوده است.
رجبی افزود: سهم صنعت و معدن استان از مصرف گاز طی ۶ ماهه نخست امسال 7/18درصد معادل هزار و ۷۱ میلیون مترمکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۸درصدی داشته و سهم این بخش از مصرف برق استان طی این مدت 7/32درصد معادل 4هزار و ۶۵۴ گیگاوات بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 86/12درصد افزایش داشته است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه