انتخابات امسال در حکم میثاق با ولایت است

آیت‌الله خاتمی، عضو مجلس خبرگان رهبری:

انتخابات امسال در حکم میثاق با ولایت است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن درصدد است انتخابات پیش‌رو را بی‌ارزش جلوه دهد، گفت: انتخابات امسال از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در حکم میثاق با ولایت و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب، امام و شهیدان است.


به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در آیین سالگرد حماسه نهم دی در جمع مردم تربت‌حیدریه افزود: دشمنان نظام اسلامی و در رأس آن‌ها رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده‌اند، مردم ایران انتخابات امسال را به رفراندومی علیه نظام تبدیل کنند.
وی با بیان اینکه برخی می‌گویند رأی ندادن خودش به معنی رأی است، ادامه داد: این خواست دشمن است که اگر مردم در انتخابات حضورشان کمرنگ باشد، در حکم انجام رفراندومی با مضمون «نه به نظام اسلامی» است. حتی برخی در آن سوی مرزها با کمال وقاحت بیانیه منتشر کرده و اختلاف سلیقه برخی مسئولان در ابتدای انقلاب با حضرت امام(ره) را دستمایه قرار می‌دهند تا زمینه حضور کمرنگ مردم در انتخابات را فراهم کنند.
عضو خبرگان رهبری همچنین در جمع علما و روحانیان حوزه علمیه تربت حیدریه به تبیین چهار واژه کلیدی در سخنان رهبرمعظم انقلاب طی یک دهه اخیر پرداخت و گفت: «فتنه، بصیرت، نفوذ و جهاد تبیین» چهار واژه‌ای است که رهبری معظم روی آن‌ها برای پیشگیری از انحراف و حفظ نظام و آرمان‌های انقلاب تأکید دارند.
خاتمی تصریح کرد: نخستین واژه فتنه است که بیش از ۲۰۰ بار رهبر معظم انقلاب از آن نام بردند و اعلام کردند شکایت فتنه‌گران را پیش خدا هم خواهم برد و این نخستین واژه‌ای است که برخی‌ها نمی‌خواهند از آن نام برده شود. واژه دوم که معظم له روی آن تأکید دارند بصیرت است که معنای گسترده‌ای دارد، اما روح بصیرت آن‌ است که در نهج‌البلاغه آمده و آن دشمن‌شناسی و به موقع عمل کردن است.
وی واژه سوم سخنان رهبر معظم انقلاب را نفوذ دانست و افزود: ایشان در بیاناتشان هشدار دادند مراقب نفوذی‌ها باشید، چراکه نفوذی‌ها انقلاب مشروطیت را به انحراف کشاندند و وارث آن‌ پهلوی‌ها شدند.
عضو خبرگان رهبری چهارمین واژه مورد تأکید رهبری معظم را جهاد تبیین عنوان و بیان کرد: تک‌تک دلسوزان و دغدغه‌مندان نظام رزمنده این میدان هستند، به‌خصوص نقش علما و روحانیون در جهاد تبیین بسیار مهم و ضروری است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه