شهرآورد ما را گمراه نمی‌کند

جواد نکونام در گفت‌و‌گو با قدس:

شهرآورد ما را گمراه نمی‌کند

استقلال شنبه بازی دشواری مقابل فولاد خواهد داشت و نتیجه این بازی پیش از شهرآورد برای آبی‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. نکونام در آستانه این بازی نگرانی‌هایی دارد، از این باب که شاید شاگردانش نسبت به بازی با فولاد بی‌توجه شده باشند وتمام هوش و حواس خود را به بازی با پرسپولیس داده باشند. 


بی‌انگیزگی آبی‌ها؟
نکونام درباره اینکه ممکن است شاگردانش بی‌انگیزه شوند، گفت:«از ابتدای فصل وقتی هدایت استقلال را به دست گرفتم، دائم به بازیکنان گفتم تمام بازی‌ها برای ما حکم فینال را دارد  واین‌گونه نیست که تصور کنیم بازی‌های ساده‌ای پیش رو داریم. از نظر من تمام بازی‌های لیگ دشوار است. شما دیدید تیمی مانند صنعت نفت که شاید کسی روی آن حسابی باز نمی‌کرد، آمد در ورزشگاه آزادی پرسپولیس را متوقف کرد. این یعنی تمام بازی‌ها برای ما دشوار است». 

داستان شهرآورد
نکونام درباره اینکه تیمش در روزهای بعد از شهرآورد نیز با تیم‌هایی بازی دارد که نتایج خوبی نگرفته‌اند، این توضیح را داد:« این هم یکی از دلایلی است که از بازیکنان خواستم به جایگاه جدولی تیم‌ها هیچ توجهی نداشته باشند. پس از شهرآورد به ظاهر یکی، دو بازی ساده با تیم‌های پایین لیگ داریم اما همیشه این بازی‌ها گمراه کننده است و نباید گول جایگاه تیم‌ها را بخوریم. همین حالا وقتی با فولاد بازی داریم، شاید چنین تصوری به وجود آید که با تیم آسانی مصاف خواهیم داشت، اما این تفکری کاملاً اشتباه است و من به بازیکنانم گفتم هرگز فولاد را دست کم نگیرند». 

تمرکز روی فولاد
نکونام در پاسخ به این پرسش که اهمیت شهرآورد را آیا به شاگردانش گوشزد کرده، این واکنش را نشان داد:« همه بازی‌ها از دیدگاه من سخت و دشوار است. وقتی الان با فولاد بازی داریم دلیلی ندارد به بازی با پرسپولیس فکر کنیم. باید بازی به بازی پیش برویم و این طور نباشد که از حالا در فکر یک بازی باشیم که در آن بیش از 3 امتیاز توزیع نمی‌شود. بازی با پرسپولیس هم مانند همه بازی‌هاست و ما باید برای یک دوره طولانی لیگ برنامه ریزی کنیم. درحال حاضر هیچ فکری درباره شهرآورد نکردم و به شاگردانم هم گفتم قطعاً باید ابتدا از بازی با فولاد به سلامت عبور کنیم و بعد از آن درباره بازی با پرسپولیس با یکدیگر حرف می‌زنیم. پس از بازی با فولاد نشست می‌گذاریم و درباره نقاط ضعف و قوت پرسپولیس حرف می‌زنیم، اما در حال حاضر دغدغه من فولاد است».

کاری به پرسپولیس نداریم
 از نکونام پرسیدیم که آیا حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و نتایج بدی که این تیم در هفته‌های اخیر بدست آورده در نگرش شما به بازی هفته آینده تغییراتی ایجاد خواهد کرد که او پاسخ کوتاهی داد:«هیچ توجهی به نتایج پرسپولیس نداریم. ما کار خودمان را باید انجام بدهیم. بازی‌های پرسپولیس به خودشان مربوط است و ما فقط باید فکر منافع و جمع آوری امتیازات برای خودمان باشیم تا دل هوادارانمان شاد شود».

خبرنگار: حمیدرضا عرب

برچسب ها :
ارسال دیدگاه