صهیونیست‌ها دچار تیر غیب الهی

نگاهی به نامه تکان‌دهنده اسیر اسرائیلی در قدردانی از مجاهدان قسام و شکست جنگ روانی تل‌آویو علیه مقاومت

صهیونیست‌ها دچار تیر غیب الهی

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و ناظران تحولات جهانی، یکی از ابعاد مهم پیروزی جریان مقاومت در جنگ 49روزه غزه را در کنار میدان، باید در حوزه نبرد رسانه‌ای و موفقیت حماس در میدان روایت‌ها دانست. انعکاس واقعیت‌های صحنه نبرد از قاب دوربین رسانه‌های مقاومت، از همان لحظه ابتدایی آغاز طوفان الاقصی نگاه جهانی را به سوی خود کشاند و جنگ روانی دشمن را به محاق برد.


تهییج افکار عمومی در سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو، هدایت افکار عمومی فلسطینی و جهانی در حمایت از مقاومت، ساخت کلیپ‌های تأثیرگذار در حوزه میدانی جنگ که روحیه سربازان دشمن را ویران و موجب امیدواری حامیان مقاومت می‌شد، تنها گوشه‌ای از این موفقیت بود.

نامه احساسی اسیر صهیونیست برای رزمندگان قسام
این نوع عملکرد، خط خبری سازمان‌یافته و مدیریت‌شده محور غربی عبری در مظلوم‌نمایی و تغییر جایگاه ظالم و مظلوم در رابطه صهیونیست‌ها و حماس و تشبیه مقاومت به جریانی افراطی را به ناکامی کشاند. تنگنای اشغالگران تا جایی پیش رفت که برای جلوگیری از افشای بیشتر جنایات، مصاحبه اسرای تازه آزاد شده خود با رسانه‌ها را ممنوع کردند!
با وجود همه این بگیر و ببندها و سانسور اخبار توسط تل‌آویو که با هدف حفظ روحیه جامعه از هم گسیخته و همچنین سربازان در جبهه جنگ صورت می‌گیرد، اما انگار صهیونیست‌ها گرفتار تیر غیب الهی شده و هر روز رسواتر می‌شوند. در این مسیر، پس از انتشار صحنه‌هایی از آزادی اسرای صهیونیست که آن‌ها را در حالت خوش‌و‌بش و خداحافظی گرم با نیروهای قسام نشان داده و رأفت اسلامی رزمندگان مقاومت را به رخ جهانیان کشید، روز گذشته انتشار نامه خداحافظی یک اسیر زن صهیونیست به فرماندهان گردان‌های قسام که از آنان به خاطر رفتار انسانی فراطبیعی که در حق وی و دخترش از خود نشان داده‌اند تشکر می‌کرد، بازتاب بسیاری در رسانه‌ها داشت.
«دانیل آلونی» که به‌تازگی آزاد شد، در نامه‌ای خطاب به فرمانده و رزمندگان قسام که وی و دخترش «املیا» را در زمان اسارت همراهی کرده بودند، از رفتار انسان‌دوستانه، سراسر لطف و پایبندی آن‌ها به تعهدات خود در انجام تبادل اسرا قدردانی کرد. وی نوشته از پذیرایی و محبتی که نیروهای مقاومت در این مدت به او و دخترش داشته‌اند تشکر می‌کند.

دخترم، خودش را ملکه غزه می‌داند!
در ادامه نامه اسیر اسرائیلی این‌گونه آمده: «خطاب به ژنرال‌هایی که در هفته‌های اخیر با من همراه بودند. من صمیمانه و از اعماق قلبم قدردان شما هستم. از انسانیت غیرعادی شما با دخترم امیلیا تشکر می‌کنم». وی با بیان اینکه نیروهای القسام برای این دختر اسرائیلی، مانند پدر و مادر بودند، گفت: او همه شما را دوست خود می‌داند، نه تنها دوست، بلکه یاور واقعی. بسیار متشکرم بابت ساعات بسیاری که مانند مربی برای او بودید.
در این نامه آمده است: از صبر شما در قبال دخترم سپاسگزارم. بچه‌ها نباید اسیر شوند، ولی به فضل شما و سایر انسان‌های شریفی که در مسیر دیدیم، دخترم، خودش را ملکه غزه می‌داند. در این مسیر طولانی، هر فرد یا فرماندهی که دیدیم، با محبت و علاقه با وی رفتار کرد. من تا ابد مدیون شما هستم؛ زیرا وی بدون هیچ شوک روحی از اینجا خارج شد. اسیر اسرائیلی در پایان نوشت: کاش در این جهان، تقدیر این‌گونه بود که دوستان واقعی برای هم باشیم. برای همه شما و خانواده‌هایتان، آرزوی صحت و سلامتی دارم.

حسن ختام بر روایت نادرست اشغالگران
بازتاب گسترده نامه احساسی اسیر صهیونیست و قدردانی وی از رزمندگان مقاومت در حالی فضای رسانه‌ای جهانی را به تسخیر خود درآورده که روز گذشته روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارانوت در گزارشی به ارائه جزئیاتی از دیدار مسئول حماس در غزه با تعدادی از اسرای صهیونیست و رفتار انسانی و اخلاقی «یحیی‌السنوار» با آن‌ها خبر داد. 
به نوشته این روزنامه، السنوار در روزهای ابتدایی جنگ درون یک تونل با اسرا دیدار کرده و به آن‌ها گفته: «خوش آمدید، من یحیی السنوار هستم. شما در مکان امنی هستید و اتفاقی برای شما نمی‌افتد».
شاخه نظامی جنبش حماس شامگاه گذشته خبر داد در چارچوب آتش‌بس انسانی و در راستای مرحله چهارم تبادل اسرا، ۱۳اسیر اسرائیلی، سه اسیر تایلندی و یک اسیر روسی را به صلیب سرخ تحویل داده است. آتش‌بس انسانی در نوار غزه از ساعت ۷صبح روز جمعه به وقت محلی (سوم آذر) وارد مرحله اجرایی شده است. این آتش‌بس به مدت چهار روز ادامه داشت و به مدت دو روز دیگر تمدید شد.
اما این بیان از نحوه رفتار انسانی رزمندگان مقاومت پس از آزادی دقیقاً مخالف تصویری است که صهیونیست‌ها تلاش داشتند در دو ماه گذشته از حماس به جهان مخابره کنند. تل‌آویو در ابتدای جنگ با برجسته کردن موضوع کشتار در جشن «کیبوتص» که بعداً مشخص شد جنایت با حمله بالگرد خودشان رقم خورده، با ترسیم چهره‌ای شیطانی، حماس را به داعش تشبیه و تلاش کرد کشتار خود در غزه را با این روایت توجیه کند. ولی افشاگری‌های اخیر، آن هم از زبان خود شهروندان رژیم صهیونیستی آب پاکی را روی این نوع روایت نادرست تل‌آویو ریخته و اشغالگران را بیشتر از گذشته پیش چشم جهانیان رسوا و خوار و خفیف کرد.

خبرنگار: هدایت جاوید

برچسب ها :
ارسال دیدگاه