در انتظار معجزه

ایران – مراکش در جام جهانی نوجوانان

در انتظار معجزه

تیم فوتبال نوجوانان ایران در حالی باید از ساعت 15:30 امروز در ورزشگاه گلورا بونگ تومو مسابقه مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی زیر 17 سال مقابل مراکش را برگزار کند که نمایش مشابهی با حریف خود از نظر امتیازگیری در دور گروهی داشته است.


شاگردان حسین عبدی در مرحله گروهی جام جهانی دو پیروزی مقابل برزیل و نیو کالدونیا داشتند و توانستند 6 امتیاز به همراه 9 گل زده و چهار گل خورده داشته باشند، اما مراکش نیز نمایش چندان بهتری نسبت به ملی‌پوشان ایران نداشته و آن‌ها نیز در گروه A دو برد برابر پاناما و اندونزی کسب کردند و 6 امتیاز با پنج گل زده و سه گل خورده را ثبت کردند.
ملی پوشان نوجوان ایران از نظر گل زده و تفاضل گل عملکرد بهتری نسبت به مراکش داشتند و بدون شک می‌توانند مقابل نایب قهرمان جام ملت‌های آفریقا به شگفتی‌سازی خود ادامه بدهند و یک پیروزی دیگر برای رسیدن به جمع هشت تیم برتر جام جهانی زیر 17 سال بدست بیاورند.
نوجوانان ایران در دور گروهی مقابل برزیل و انگلیس که مدعیان قهرمانی و صاحبان جام در دو دوره گذشته هستند، نمایش شایسته‌ای داشتند و این شانس را دارند تا سه‌شنبه هم یک پیروزی ارزشمند دیگر برابر مراکش کسب کنند و حریف مالی یا مکزیک در دور یک چهارم نهایی شوند.
مکزیک در گروه F، فقط با 4 امتیاز صعود کرد اما مالی 6 امتیازی، می‌تواند حریف سرسختی برای نوجوانان ایران باشد. با این حال هر دو تیم، در مقایسه با مدعیان اصلی جام، شکست ناپذیر نیستند. فرانسه، انگلیس، برزیل، آرژانتین، اسپانیا و آلمان، دیگر تیم‌هایی هستند که احتمالاً به مرحله یک چهارم نهایی می‌رسند و بازی با برنده مکزیک و مالی، قرعه بهتری نسبت به این تیم‌ها محسوب می‌شود. در مرحله نیمه نهایی هم احتمالاً، انگلیس یا فرانسه منتظر ایران خواهند بود.
پیروزی مقابل مراکش و پس از آن برنده بازی مالی و مکزیک، کار راحتی برای نوجوانان ایران نیست اما این مسیر، آن‌ها را به ثبت یک معجزه بزرگ و رسیدن به جمع چهار تیم برتر جهان امیدوار می‌کند. اتفاقی بزرگ، برای تیمی که مسابقات را با شگفتی‌سازی مقابل برزیل آغاز کرد و حالا می‌تواند شگفتی‌ساز جام لقب بگیرد.
با اعلام فیفا، ژائو پدرو پینه ریو از پرتغال قضاوت دیدار تیم‌های ایران و مراکش در جام جهانی زیر 17 سال را برعهده خواهد داشت.همچنین، برونو میگوئل آلوز و لوسیانو مایا دو هموطن پدرو، وی را در قضاوت این مسابقه همراهی خواهند کرد. پیش از این در جام  جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران و مراکش به مصاف هم رفتند که این ایران بود که با گل دقایق پایانی به پیروزی دست پیدا کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه