امضای تفاهم‌نامه میان بنیاد کرامت رضوی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی

در راستای اشتغال‌آفرینی برای محرومان انجام شد 

 امضای تفاهم‌نامه میان بنیاد کرامت رضوی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی


در راستای اشتغال‌آفرینی و مهارت‌آموزی برای محرومان، تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد کرامت رضوی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی به امضا رسید. 
معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی در گفت‌وگو با آستان‌نیوز در تشریح جزئیات این تفاهم‌نامه با بیان اینکه محرومیت‌زدایی یکی از مهم‌ترین رویکردهای این مجموعه به شمار می‌آید، اظهار کرد: از سوی دیگر مهم‌ترین مسئله در حوزه محرومیت‌زدایی، ایجاد اشتغال پایدار برای افراد است و در این زمینه انجام اقدام‌هایی همچون ارائه بسته‌های معیشتی فقط به عنوان یک مُسَکّن کوتاه‌مدت می‌تواند نقش‌آفرین باشد. 
جعفر رئیسیان‌زاده با تأکید بر ضرورت تمرکز دستگاه‌های مرتبط در حوزه اشتغال پایدار محرومان برای بهبود وضعیت اقتصادی خانواده آن‌ها افزود: در همین راستا مهارت‌آموزی، صدور مجوز کار، سرمایه اولیه، تولید و بازاریابی به عنوان دستمایه‌های این اشتغال به حساب می‌آیند و در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های لازم صورت پذیرد. 
وی با اشاره به نامه‌های متعددی که همواره از سوی نیازمندان و محرومان برای دریافت یک شغل و ایجاد اشتغال پایدار به بنیاد کرامت رضوی ارسال می‌شود، گفت: به همین منظور و برای ایجاد اشتغال احسان‌جویان باید دو اصل «زودبازده» و «کم‌سرمایه» بودن مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه یک فرد نیازمند زمان زیادی برای مهارت‌آموزی ندارد و از سوی دیگر باید هر چه سریع‌تر در حوزه اقتصادی به نتیجه لازم برسد.
معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی متذکر شد: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای را با اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی منعقد کردیم تا در گام نخست با آموزش حدود 30 رشته زودبازده و کم‌سرمایه زمینه اشتغال شمار زیادی از محرومان متقاضی کار در این استان را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه بر اساس این تفاهم‌نامه بخش آموزش، آزمون و ارائه گواهی‌نامه مهارتی این افراد بر عهده اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی خواهد بود، یادآور شد: آستان قدس رضوی نیز با تهیه مواد اولیه، اقلام آموزشی و موارد مورد نیاز این افراد، به احسان‌جویان متقاضی ایجاد اشتغال پایدار کمک خواهد کرد. 
رئیسیان‌‌زاده بیان کرد: همچنین در قالب این تفاهم‌نامه مقرر شد به افراد آموزش‌دیده در این فرایند، تسهیلاتی بین 400 تا 500 میلیون ریال نیز اعطا شود تا تولید خود را به مرحله اجرا برسانند. 
وی با تأکید بر اینکه رشته‌هایی را انتخاب کردیم که بازار فروش خوبی داشته باشد، گفت: همچنین مذاکراتی با مجموعه‌هایی همچون «باسلام» برای بازاریابی این افراد صورت گرفته که امیدواریم اتفاق‌های خوبی را در این زمینه رقم بزنیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه