تقسیم امتیاز بی‌خاصیت میلیاردرها

صدرجدول دست نخورده باقی ماند

تقسیم امتیاز بی‌خاصیت میلیاردرها

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس که نود و نهمین دیدار تاریخ دو تیم بود در شرایطی متفاوت برگزار شد و غیبت تماشاگران حتی گل‌های به ثمر رسیده را هم سرد و بی روح کرده بود.این دیدار به فاصله کوتاهی پس از فینال جذاب و به یادماندنی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار شد و به دلیل دوری تیم‌ها از شرایط مسابقه و همچنین غیبت تماشاگران شرایط متفاوتی را تجربه کرد.


دقایق ابتدایی این دیدار آن‌قدر سرد و کسل کننده و کم رمق بود که توپ به سختی در زمین به گردش درمی‌آمد! هر دو تیم با پاس‌های کند و آرام به دنبال چرخش توپ بودن و اثری از تمایل برای حمله کردن وجود نداشت! در دقیقه ۸ این دیدار استقلالی‌ها سرانجام یخ بازی را آب کردند و با نفوذ درون محوطه جریمه فرصت گلزنی داشتند اما تعلل محمد محبی باعث شد مدافعان پرسپولیس توپ را به کرنر بزنند. ضربه کرنر هم ثمری برای آبی پوشان نداشت اما تا حدودی یخ بازی را آب کرد.
در دقیقه ۱۶ بازیکنان استقلال از جناح راست روی امید عالیشاه مرتکب خطا شدند که ارسال این توپ روی دروازه با ضربه سر گولسیانی به گل اول سرخپوشان تبدیل شد. اما استقلال پس از گل به خود آمد و توانست با هجوم همه جانبه به گل تساوی برسد تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند. سعید مهری در سمت چپ صاحب توپ بود و در نزدیکی‌های محوطه جریمه توپ را با پاس عرضی خود به سلمانی رساند و ارسال دقیق سلمانی روی سر چشمی فرود آمد تا این بازیکن بتواند گل تساوی بخش استقلال را وارد دروازه پرسپولیس کند.
جدال دو تیم در نیمه اول هر چند دو گل داشت اما شادابی و طراوت یک دربی هیجانی را نداشت. حتی زمانی که تیم‌ها به گل رسیدند هم روح سرد سکوهای خالی از تماشاگر هیجان را از بازی گرفته بود. دو تیم که نیمه دوم را بهتر آغاز کرده بودند حملاتی را روی دروازه یکدیگر پی ریزی کردند اما این استقلال بود که از آشفتگی عجیب خط دفاعی حریف استفاده کرد و به گل دوم رسید. ارسلان مطهری در دقیقه ۵۰ با کنترل توپ درون محوطه جریمه از تعلل بازیکنان حریف نهایت استفاده را برد و با ضربه ای دقیق دروازه بیرانوند را برای بار دوم باز کرد.
پرسپولیسی‌ها پس از دریافت گل دوم حملات پرشماری را روی دروازه استقلال پایه ریزی کردند تا شاید گل دوم استقلال را جبران کنند اما بازی بدون دقت شاگردان گل محمدی باعث شد هیچ توپی از خط دروازه استقلال عبور نکند، اما اصرار بازیکنان پرسپولیس برای گلزنی در دقایق پایانی به سرانجام رسید تا گلزن پرسپولیس در نیمه نخست، در نیمه مربیان روی یک ضربه کرنر برای دومین بار دروازه استقلال و سید حسین حسینی را باز کند.
پس از این گل بازیکنان دو تیم در دقایق تلف شده نیمه دوم تلاش کردند دروازه تیم مقابل را باز کنند، اما ثمری نداشت تا نود و نهمین شهرآورد پایتخت با تساوی 2 بر 2 به پایان برسد و سهم هر تیم از این بازی یک امتیاز باشد. پرسپولیس با تک امتیاز مسابقه ، 25 امتیازی شد و به صدر جدول لیگ بیست‌ودوم بازگشت و استقلال هم با 23 امتیاز در جایگاه سوم باقی ماند. آبی‌پوشان پایتخت پس از تساوی در شهرآورد 99 باید در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران روز یکشنبه چهارم دی‌ماه در ورزشگاه تختی آبادان مقابل صنعت‌نفت قرار گیرند و پیش از این مسابقه در همان روز، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان پیکان خواهد بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه