آستان‌ قدس رضوی پای کار مسکن محرومان

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی با اختصاص 2هکتار زمین برای ساخت 500 واحد مسکونی ارزان‌قیمت موافقت کرد

آستان‌ قدس رضوی پای کار مسکن محرومان

آستان قدس رضوی و کمیته امــــداد امـــام خمینــــــی(ره) برای ساخت مسکن محرومان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.


​​​​​​​به گزارش آستان‌نیوز، در قالب این تفاهم‌نامه آستان قدس رضوی متعهد شد حدود 2هکتار زمین در محدوده شهرک شهید باهنر در اختیار کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دهد تا این کمیته در آن اراضی دســـت‌کـم 500 واحـــد مســــکونی ارزان‌قیمت برای مددجویان زیر پوشش خود ایجاد کند.

مساعدت دوباره
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست امضای این تفاهم‌نامه در جمع خبرنگاران، گفت: آستان قدس رضوی پیش از این نیز با مساعدت تولیت این آستان مقدس در قالب تفاهم‌نامه دیگری اراضی‌ای را در حاشیه شهر مشهد به منظور ساخت واحدهای مسکونی برای محرومان در اختیار کمیته امداد قرار داده بود که با توجه به درخواست‌های محرومان امروز برای ساخت 500 واحد مسکونی دیگر نیز زمین توسط این آستان مقدس در اختیار کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گرفت.
سیدمرتضی بختیاری با بیان اینکه این واحدهای مسکونی به خانوارهای محروم زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) واگذار خواهد شد، تصریح کرد: بسیاری از این واحدهای مسکونی به ایتام و خانواده‌های بی‌سرپرست واگذار می‎شود؛ تأمین زمین به ویژه در مشهد مقدس یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های مهم پیش روی ایجاد مسکن محرومان است که این اقدام آستان قدس، مشکل بزرگ تأمین مسکن اقشار کم‌بضاعت را مرتفع کرد.
وی در خصوص روند اجرای پروژه قبلی مسکن محرومان در اراضی اهدایی آستان قدس رضوی در شهرک شهید باهنر که پیش از این آغاز شده است، توضیح داد: پیشرفت اجرای آن پروژه نیز بسیار خوب و دلگرم‌کننده است، آن پروژه تاکنون حدود 35 درصد پیشرفت داشته و اجرای آن به صورت فعال دنبال می‌شود.

دغدغه جدی آستان قدس رضوی
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در این نشست در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از تلاش‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) در تأمین مسکن محرومان، عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی تولیت آستان قدس رضوی رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد است، بنابراین این آستان مقدس در حد بضاعت کمک‌رسان ارگان‌ها و دستگاه‌ها در رفع مشکلات اقشار محروم به ویژه در حاشیه شهر مشهد خواهد بود.
دکتر مالک رحمتی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رسیدگی به مجاوران حرم مطهر رضوی با تأکید بر مستضعفان و محرومان، تصریح کرد: آستان قدس رضوی در مرحله نخست حدود 2هکتار زمین در اختیار کمیته امداد قرار داده بود که در آن اراضی واحدهای مسکونی با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال ایجاد است؛ امروز نیز با عنایت ویژه تولیت آستان قدس رضوی حدود 2هکتار زمین دیگر به آن محدوده الحاق و حدود 500 واحد دیگر ساخته خواهد شد. با اتمام این پروژه بزرگ که با همکاری آستان قدس و کمیته امداد برای مجاوران کم‌بضاعت امام رضا(ع) عملیاتی شد، تحول جدی در رفع محرومیت در حاشیه شهر مشهد به وجود خواهد آمد.
گفتنــی است؛ این تفاهم‌نامه همکاری میان سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و دکتر مالک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) به امضا رسید.
پیش از امضای این تفاهم‌نامه ســــــیدمرتضــــــــــی بــــــختیــــــاری با حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی دیدار و ضمن قدردانی از رسیدگی و توجه آستان قدس به رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند، گزارشی از اقدام‌های مجموعه متبوع خود در رفع مشکلات محرومان به ویژه در حاشیه شهر مشهد ارائه کرد که با موافقت تولیت آستان قدس رضوی به زودی ساخت مجتمع چندمنظوره برای اسکان زائران زیر پوشش کمیته امداد از سراسر کشور با همکاری این آستان مقدس و کمیته امداد آغاز خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه