درج نکردن قیمت و گران‌فروشی، نیمی از تخلفات تعزیراتی

درج نکردن قیمت و گران‌فروشی، نیمی از تخلفات تعزیراتی

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: درج نکردن قیمت و گران‌فروشی، بیشترین حجم تخلفات و پرونده‌های تعزیراتی در این استان را شامل می‌شود به‌طوری که حدود نیمی از پرونده‌ها مرتبط با این کدهای تخلفی بوده است.


سید مرتضی مدنی افزود: از ۳۳ هزار و ۵۹۶ پرونده تخلف تعزیراتی مختومه شده در خراسان رضوی در نیمه نخست امسال، 8 هزار و ۸۹۲ پرونده مربوط به درج نشدن قیمت و 7هزار و ۹۵۹ پرونده مربوط به گران‌فروشی است.
وی خاطر نشان کرد: رعایت نکردن مقررات صنفی، صادر نکردن فاکتور، رعایت نکردن بهداشت محیط، کم‌فروشی، عرضه خارج از شبکه، تقلب، ارائه نکردن فاکتور خرید، عرضه کالای قاچاق، نگهداری و فروش کالای قاچاق از دیگر عناوین تخلفی اصناف در خراسان رضوی است که به ترتیب بیشترین فراوانی تخلفات را به خود اختصاص داده‌اند.
مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: همچنین بیشترین پرونده‌ها مربوط به بخش کالا و خدمات با ۲۶ هزار و ۶۴۸ فقره پرونده مختومه در نیمه نخست سال جاری است. تعداد پرونده‌های بخش بهداشت و درمان ۲ هزار و ۷۳۸ و در بخش قاچاق کالا و ارز نیز 4 هزار و ۲۱۰ فقره پرونده مختومه شده است.
به گزارش ایرنا، مدنی اضافه کرد: مجموع جرایم تعیین شده برای پرونده‌های مزبور بیش از ۶ هزار و ۲۵۶ میلیارد و ۳۰۲میلیون ریال است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه