تکریم میزبان به نمایندگی از مردم ایران

آیین قدردانی از موکب‌داران عراقی در کربلا برگزار شد

تکریم میزبان به نمایندگی از مردم ایران

آیین تجلیل از موکب‌داران عراقی با حضور حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب؛ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، حجت‌الاسلام احمدی؛ مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین، حجت‌الاسلام اباذری؛ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در عراق و جمعی از موکب‌داران عراقی در کربلای معلی برگزار شد.


نیازمند آسیب‌شناسی هستیم
به گزارش مهر، در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنانی با بیان اینکه در طول تاریخ اربعین حسینی این میزان زائر نداشته است، گفت: توفیقی که امروز نصیب شما شده در طول تاریخ نصیب هیچ گروهی نشده و آن این است که میلیون‌ها زائر برای اربعین بیایند و شما توفیق خدمت به آن‌ها را پیدا کنید.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به ضرورت آسیب‌شناسی خدمت به زائران اربعین گفت: این خدمت نیازمند آسیب‌شناسی است، زیرا اگر این کار رخ ندهد برنامه‌ها تبدیل به عادت می‌شود و رنگ معنوی خود را از دست می‌دهد.
وی ادامه داد: خدمت یعنی پیش از آنکه زائر بیاید نیازهای او را بشناسید و بر این اساس مقدمات را فراهم کنید. البته آنچه ما از شما در این سال‌ها دیده‌ایم این است که پیش‌بینی‌ها را کرده‌اید و حتی برای بچه‌ها هم فکر کرده و برنامه دارید، از طرفی گرما امروز مشکل است که باید برای آن‌ هم فکر کرد تا در سال‌های آینده زائران کمتر به مشکل بخورند.
حجت‌الاسلام نواب آسیب‌شناسی، برنامه‌ریزی برای حل مشکلات و ارائه برنامه‌های جدید برای زائر را سه کار لازم دانست و گفت: اجر کامل زمانی محقق می‌شود که برنامه‌های شما پیوست فرهنگی داشته باشد. به عنوان مثال می‌توانید دعای مکارم الاخلاق یا رساله حقوق امام سجاد(ع) را در موکب‌های اربعین برای زائران شرح دهید.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اجر خادمان زائران را بسیار بالا دانست و گفت: من به شما خدام امام حسین(ع) می‌گویم هزاران هزار مرحبا به شما. کار شما بی‌نظیر است، هیچ جای دنیا پیدا نمی‌کنید کسانی را که یک سال زحمت بکشند و حاصل آن را برای زائران خرج کنند.

به نمایندگی از مردم ایران
در حاشیه این برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی، مسئول کمیته فرهنگی، آموزشی ستاد مرکزی اربعین درباره این برنامه گفت: تکریم از موکب‌داران عراقی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب است که در سال‌های اخیر انجام می‌شود.
وی ادامه داد: این کار به نمایندگی از مردم ایران انجام می‌شود و امسال هم ۵۰ نفر از موکب‌داران اهل کربلا به این مراسم دعوت شده و از میهمان‌نوازی و کرامت این عزیزان تجلیل می‌شود.
وی درباره انتخاب این موکب‌داران گفت: این‌ها مسئولان موکب‌های بزرگ هستند که اغلب از عشایر و در واقع بزرگان عشایر عراق هستند.
احمدی از برگزاری این برنامه طی پنج سال اخیر خبر داد و گفت: طی این زمان از ۴هزار موکب‌دار عراقی تجلیل شده که البته این قدردانی‌ها در برابر کرامت و میزبانی شایسته آن‌ها چیزی نیست.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه