تزریق ۱۰ هزار دز واکسن در رزمایش بسیج جامعه پزشکی

تزریق ۱۰ هزار دز واکسن در رزمایش بسیج جامعه پزشکی

مسئول طرح واکسیناسیون کرونای بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: از زمان آغاز رزمایش حضرت زینب(س) که به مناسبت روز پرستار از ۱۷آذرماه آغاز شده تاکنون ۱۰ هزار و ۴۰۰ دز واکسن کرونا به گروه‌های هدف بالای ۱۲ سال در مناطق حاشیه شهر مشهد تزریق شده است.
به گزارش وب‌دا، مصطفی صیقلیان افزود: از این تعداد واکسن تزریق شده ۳۰درصد دُز اول، ۶۰درصد دز دوم و ۱۰ درصد دز سوم بوده است. همچنین از ابتدای مهرماه تا شانزدهم آذر امسال نیز ۹۲ هزار و ۲۷۷ دز واکسن کرونا توسط مراکز واکسیناسیون سیار اتوبوسی به افراد بالای ۱۲ سال در این مناطق تزریق شده است.
فعالیت مراکز واکسیناسیون کرونا در مدارس حاشیه شهر مشهد تعطیل شده است اما برخی مساجد این مناطق در قالب رزمایش حضرت زینب(س) دوباره به‌صورت موقت فعال شده‌اند و در حال حاضر مساجد مناطق پنجتن، گلشهر، جاده سیمان و رسالت در قالب رزمایش حضرت زینب(س) فعال هستند.
صیقلیان افزود: تعداد نیروی فعال در طرح واکسیناسیون حضرت زینب(س) ۱۰۰ نفر است که در چهار محور و با همکاری سازمان‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی و مرکز رسیدگی به امور مساجد در مراکز فعال‌شده در اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و مسجدها حضور دارند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه