آموزش مهارت‌های زندگی در کتاب «خوشبختی‌های خانواده‌ خوشبخت»

تازه‌های نشر

آموزش مهارت‌های زندگی در کتاب «خوشبختی‌های خانواده‌ خوشبخت»

کتاب «خوشبختی‌های خانواده‌ خوشبخت» تازه‌ترین اثر به‌نشر به آموزش مهارت‌های زندگی برای کودکان می‌پردازد.
به گزارش آستان‌نیوز، در این اثر که به قلم سپیده خلیلی، دکترای روان‌شناسی بالینی نگاشته شده؛ کودکان با مسائلی چون دوست‌یابی، اهمیت کار گروهی و... آشنا می‌شوند.
«خوشبختی‌های خانواده‌ خوشبخت» ماجراهای فرزندان یک خانواده است که هر بار با یک مسئله روبه‌رو می‌شوند و شیوه برخورد با آن مشکل و حل آن را به طور ضمنی آموزش می‌بینند. در انتهای هر قصه پرسش‌هایی مطرح می‌شود که ذهن مخاطبان را فعال می‌کند و از طریق قرار دادن مخاطب به جای شخصیت داستان، کودکان را به تفکر و تأمل وامی‌دارد و همچنین صفحه‌ای برای درج پاسخ توسط کودک پیش‌بینی شده است.
در پشت جلد این کتاب آمده است: «همه فکر می‌کنند باید راه‌های عجیب و غریبی برای رسیدن به خوشبختی وجود داشته باشد. ولی هیچ مسیری به سمت خوشبختی وجود ندارد، چون خوشبختی خودش مسیر است و خوشبخت بودن خیلی ساده است! همه‌اش از فکر، احساس و باور ما شروع می‌شود. فقط کافی است فکر بد نکنیم، احساساتمان را بشناسیم و باور کنیم که بی‌هدف به دنیا نیامده‌ایم.
مهم نیست دیگران درباره‌ ما چه فکر می‌کنند. فکر دیگران درباره‌ ما، ما را خوشبخت نمی‌کند. فکر کردن به داشته‌هایمان است که به ما شادی و آرامش می‌دهد. در حالی که مقایسه با دیگران و حسرت نداشته‌هایمان، اضطراب و نارضایتی را در وجودمان رشد می‌دهد. آن وقت خیال می‌کنیم اوضاع باید خوب باشد تا خوشحال و خندان باشیم. در حالی که اگر خوشحال و خندان باشیم، اوضاع خوب می‌شود».
کتاب «خوشبختی‌های خانواده‌ خوشبخت» با تصویرگری سمیه صالح شوشتری در 40 صفحه، قطع رحلی با شمارگان 2هزار نسخه در قالب کتاب‌های پروانه منتشر شده و با قیمت 25 هزار تومان در فروشگاه‌های کتاب انتشارات آستان قدس رضوی در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
«قصه‌های شب»، «سفرهای گالیور»، «ماجراهای وروجک و سگ مرموز»، «مثل هیچ‌کس»، «امیل و سه پسر دوقلو»، «۱۵۰ نکته برای خواب راحت» از جمله آثار سپیده خلیلی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه