printlogo


برگزاری مانور انتخابات در مشهد
به گزارش قدس خراسان، انتخابات ۱۱ اسفند ماه، روز گذشته در شهرستان مشهد با حضور عوامل برخی شعب اخذ رأی و اعضای ستادی در اتاق وضعیت انتخابات شهرستان مشهد شبیه‌سازی شد.


استاندار خراسان رضوی صبح جمعه با حضور در «اتاق وضعیت و رصد ستاد انتخابات شهرستان مشهد» دستور آغاز مانور یا فعالیت آزمایشی فرایند انتخابات در شهرستان مشهد را صادر کرد.
یعقوبعلی نظری، در گفت‌وگو با رسانه‌ها با بیان اینکه برای برگزاری انتخابات در اسفند ماه در استان و حوزه‌های دوازده‌گانه با توجه به رصدهای مستمر، جلسات و ارتباطات پی در پی همه چیز آماده است، گفت: برای اطمینان و هماهنگی بیشتر رزمایش و مانورهایی در این حوزه لازم است. به طور معمول مانورها برای رسیدن به هدفی بهتر تنظیم و برگزار می‌شوند و انتخابات مجلس در ۱۱ اسفند مدیریت خواهد شد و هر لحظه نارسایی که امکان رخ دادن داشته باشد، اینجا اطلاع‌رسانی شده و از وضعیت مطمئن می‌شوند.
وی با تأکید بر اینکه ممکن است در هفته باقیمانده مانورهای دیگری چه به صورت تخصصی و چه عمومی در همه حوزه‌های انتخاباتی برگزار شود، اظهار کرد: 
در نهایت آمادگی، این عملیات سیاسی را که انتخابات اسفند ماه است، شروع خواهیم کرد.
نظری بیان کرد: نیاز به مهر زدن شناسنامه نیست؛ اما دستگاه‌های تشخیص هویت در شعبه‌ها مستقر است و هویت مراجعه‌کنندگان ثبت می‌شود.
فرماندار مشهد نیز در آغاز این فعالیت آزمایشی گفت: عملکرد همه هزار و ۸۷۴ شعبه اخذ رأی در شهرستان از طریق سامانه‌های موجود و از برنامک موبایلی ویژه فرمانداری مشهد و اتاق رصد انتخابات پایش می‌شود.
محسن داوری بیان کرد: حضورمان را باید در شعب انتخاباتی، مناطق و حوزه‌ها بررسی کنیم. بی‌شک در حوزه انتخاباتی نواقصی خواهد بود که برطرف خواهیم کرد. در واقع هدف از این مانور، شناسایی نواقص بود.
وی تأکید کرد: امسال ابتکار عملی انجام شده و همین که نامزدها حضور پیدا کنند، یکدیگر را بشناسند و مکان اخذ رأی را نهایی کنند، کمک خواهد کرد کار ویژه‌ای انجام شود. هفته آینده بسیار پر کار خواهد بود و هر روز برای ما مانوری است که بخش‌های انتخابات را ضعف‌یابی کنیم.