printlogo


کشف بیش از 140 هزار قلم داروی دست‌ساز و غیرمجاز
رئیس اداره نظارت بر فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد از کشف و ضبط ١۴٢هزار و ۸۹۴ قلم داروی دست‌ساز و غیرمجاز به همت کارشناسان این معاونت خبر داد.


جواد دانای باغکی اظهار کرد: در راستای سلسله بازدیدهای روزانه این اداره و در پی گزارش‌ها و شکایت‌های مردمی مبنی بر فعالیت فردی در زمینه تولید و توزیع داروهای دست‌ساز و غیرمجاز در یکی از خیابان‌های منتهی به بولوار وکیل‌آباد شهر مشهد، بلافاصله کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه با همراهی بازرسان پلیس نظارت بر اماکن عمومی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت در محل حضور یافته و انبار داروهای غیرمجاز شناسایی و طبق قانون؛ داروهای دست‌ساز و غیرمجاز جمع‌آوری و ضبط شد. متعاقب آن پرونده تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.
وی با تأکید بر اینکه داروخانه‌های دارای مجوز معتبر، تنها محل مجاز خرید دارو، مکمل و داروهای طبیعی است، از عموم مردم خواست در صورت داشتن اخبار و اطلاعات مبنی بر تولید و توزیع غیرمجاز هر گونه فراورده سلامت‌محور اعم از غذایی، خوراکی و آشامیدنی، گیاهی، دارویی و مکمل، تجهیزات و ملزومات پزشکی و همچنین داشتن هر گونه پرسش و شکایت در حوزه‌های مذکور با سامانه ملی وزارت بهداشت با شماره ١٩۰ (ابتدا کد٣ و سپس کدهای حوزه مربوط) تماس حاصل کنند.