printlogo


از مقامات سعودی تا رسانه‌های آمریکایی با جشن ۲۲بهمن همراهی کردند
اعتراف دشمنان، خوشحالی دوستان
همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سران قوا با حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن، 45سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  قبل از سخنرانی در این مراسم، با حضور در میان مردم تهران این روز ملی را گرامی داشت.


رئیس جمهور با مردود دانستن دوگانه یا «پیشرفت»، یا «ایستادگی بر مبانی و اصول انقلاب»، افزود: امروز ملت عزیز ما اثبات کرده است که با ابتنا به مبانی حیات‌بخش انقلاب اسلامی و قانون اساسی و سیاست‌های نظام هم می‌توان کشور را پیش برد و پیشرفت داشت و هم بر مبانی و اصول انقلاب پافشاری کرد.
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه هم در اصفهان در جمع مردم انقلابی این شهر حاضر شد و راز ماندگاری انقلاب اسلامی را در دهه ۵۰ عمر خود حضور مردم در صحنه عنوان کرد.
در مشهد هم محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع زائران و مجاوران در حرم مطهر امام رضا(ع) توحید و وحدت کلمه را رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و تحول و تحقق آرمان‌های انقلاب عنوان کرد.

تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان
اما در عرصه بین‌الملل پادشاه و ولیعهد عربستان با ارسال پیام‌های جداگانه‌ای سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به مقامات ایران تبریک گفتند.
به‌گزارش خبرگزاری رسمی عربستان(واس)، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن سلمان» ولیعهد در دو پیام جداگانه، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به رئیس جمهوری کشورمان تبریک گفتند. پادشاه و ولیعهد عربستان در پیام های خود، گرم‌ترین و صمیمانه ترین تبریک‌ها را به این مناسبت به آیت‌الله رئیسی تقدیم و برای ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و شکوفایی افزون‌تر را آرزو کردند.
علاوه بر مقامات عربستان، سران و مقامات کشورهای ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور، کرواسی، چین، اتیوپی، ازبکستان، تاجیکستان، روسیه، آذربایجان، قطر، هند، پاکستان، قزاقستان و قرقیزستان نیز با ارسال پیام‌هایی چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به آیت الله رئیسی تبریک گفتند.

جشن مردم ایران در رسانه‌های بین‌المللی
برگزاری مراسم چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رسانه‎های بین‎المللی هم بازتاب ویژه‌ای داشت.
به گزارش میزان، ندا الوطن، المنار، الجریده، الجزیره و بسیاری دیگر از رسانه‌های عربی مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند. 
نشنال، سیاتل نیوز، رویترز، آیریش اگزمینر، سی‌ان‌بی‌سی، یو اس نیوز و شماری دیگر از رسانه‌های انگلیسی نیز خبر برگزاری راهپیمایی گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را پوشش دادند. 
حریت ترکیه نیز درباره برگزاری مراسم ۲۲ بهمن در ایران گزارشی منتشر کرد و نوشت جمعیت زیادی در تهران در این مراسم حاضر شدند.
رسانه آمریکایی هیل هم در گزارشی درباره برگزاری مراسم ۲۲ بهمن در ایران، به نمایش موشک‌های ایرانی در حاشیه این مراسم و تأکید حاضران در راهپیمایی بر حمایت از فلسطین پرداخت.
هیل همچنین نوشت: رئیس‌جمهور و شمار زیادی از مقام‌های ایرانی در این مراسم شرکت کردند.
خبرگزاری فرانس ۲۴ درباره مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، نوشت: در تهران جمعیت حاضر در مراسم پرچم‌ ایران را در دست داشته و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.
خبرگزاری سوری سانا نوشت: راهپیمایی‌‎های گسترده مردمی در ایران از صبح یکشنبه به مناسبت چهل‌و‌پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پایتخت و تمامی شهرهای ایران آغاز شد.
واشنگتن پست در پوشش خبر برگزاری مراسم راهپیمایی چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، نوشت: این مراسم از تلویزیون دولتی ایران پخش شد و نشان می‌داد میلیون‌ها نفر در آن شرکت کردند.
این رسانه آمریکایی گزارش داد: ارتش طیف وسیعی از موشک‌های خود از جمله موشک‌های بالستیک قاسم سلیمانی و سجیل و ماهواره‌بر سیمرغ را در میدان آزادی به نمایش گذاشت.
بیزنس استاندارد هم در گزارشی که به برگزاری مراسم راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب در ایران اختصاص داده بود، نوشت: مردم ایران چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را جشن گرفتند و شعارهای انقلابی و مذهبی سر دادند.
خبرنگار( CCTV ) تلویزیون مرکزی چین هم در گفت‌وگو با خبرنگار میزان، گفت: برای من بسیار باعث افتخار است که در چنین روزی در ایران و تهران هستم تا به‌عنوان یک خبرنگار این رویداد را گزارش کنم.
وی همچنین اظهار کرد: من می‌دانم که ایران در ۴۵ سال گذشته دستاورد‌های زیادی را در حوزه‌های مختلف مانند اقتصادی، هسته‌ای، فناوری و فرهنگ بدست آورده است؛ برای من به‌عنوان یک چینی که کشورم، دوست ایران محسوب می‌شود، بسیار با ارزش و باعث افتخار است که این مراسم را  برای پنجمین سال گزارش می‌کنم؛ هوای امروز بسیار عالی است و مردم در حال و هوای خوبی هستند، از مصاحبه شما بسیار متشکرم و امیدوارم ایران قوی باشد و به این مسیر ادامه دهد.
تایمز آو ایندیا ضمن پوشش خبر برگزاری مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب در ایران، نوشت: ایرانیان حاضر در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب این کشور بنرهایی با شعارهای انقلابی و مذهبی را با افتخار به نمایش گذاشتند.
رسانه عربی العهد نیز نوشت مراسم راهپیمایی گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در هزار و ۴۰۰ شهر و روستای این کشور برگزار می‌شود.
به گزارش العهد، راهپیمایی‌های میلیونی از نخستین ساعات صبح یکشنبه در ایران آغاز شد.
رسانه عربی المیادین هم درباره مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نوشت: این مراسم در تهران و همه استان‌های ایران برگزار شد. جمعیت زیادی در تهران برای حضور در مراسم به خیابان‌ها رفتند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در پوشش مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن به مناسبت چهل‌‎وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: مردم ایران در میانه تنش‌هایی که غرب آسیا را فراگرفته، سالروز پیروزی انقلاب خود را جشن گرفتند.
رسانه آمریکایی اِی‌بی‌‎سی از جمله نخستین رسانه‌هایی بود که به پوشش رویداد سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.
در گزارش این رسانه آمریکایی آمده است: هزاران ایرانی در خیابان‌ها و میادین اصلی راهپیمایی کردند؛ در تهران جمعیت مردم با به اهتزاز درآوردن پرچم ایران، شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر دادند.