printlogo


رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد
تدوین چشم‌انداز 20 ساله مشهد به همت مرکز پژوهش‎‌های شورای شهر
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تدوین سند چشم‌‎انداز 20 ساله شهر مشهد به همت مرکز پژوهش‌های شورای شهر آغاز شده است.


حسن موحدیان در آغاز نود و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، ابتدا با محکومیت حمله تروریستی و بزدلانه به مقر انتظامی در شهرستان «راسک»، اظهار کرد: در این اتفاق ناگوار، 12 نفر از مرزبانان غیور ایران زمین، به فیض عظیم شهادت نائل آمدند و چندین نیروی دیگر نیز دچار مجروحیت شدند. علاوه بر این، طی روزهای اخیر، تشییع 280 شهید گمنام جنگ تحمیلی را داشته‌ایم که امیدواریم بتوانیم رهرو صادق راه آن‌ها باشیم.
وی تصریح کرد: برای نخستین بار ارتباط با بنیاد ملی نخبگان در حوزه مدیریت شهری و تشکیل هیئت اندیشه‌ورز حوزه اقتصاد شهری توسط مرکز پژوهش‌های شورای شهر و همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی و نخبگانی و ارائه نظرات در حوزه برنامه هفتم توسعه نیز شکل گرفته است.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با گرامیداشت 26 آذرماه، روز ملی حمل‌ونقل و رانندگان، گفت: در جهان امروز، بخش حمل‌ونقل ازجمله بخش‏های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است که علاوه بر تحت تأثیر قراردادن فرایند توسعه اقتصادی، خود نیز در جریان توسعه دچار تغییر و تحول می‏شود؛ این روز را به تمامی فعالان این عرصه، به‌ویژه در حوزه مدیریت شهری تبریک عرض می‌کنم.
موحدیان افزود: دیگر مناسبت هفته جاری، 27 آذرماه، روز وحدت حوزه و دانشگاه است. وحدت حوزه و دانشگاه، از ثمرات انقلاب اسلامی ایران است که امام خمینی روز شهادت دکتر مفتح را به نام وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری کردند. طرح گفتمان وحدت حوزه و دانشگاه، از نگرش‌های امام خمینی(رحمه‌الله‌علیه) بود که ایشان چند سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، به این نتیجه رسیدند مسئله همراهی و همگامی حوزه و دانشگاه برای رسیدن به افق‌هایی که بتواند جامعه‌سازی کند، ضروری است.
وی در ادامه گفت: شب یلدا نیز فرصت و بهانه‌ای برای تکریم بزرگان، مهرورزی و صله رحم در بلندترین شب سال است. شایسته است برای این شب، به فکر افراد بی‌بضاعتی که از نظر مالی در مضیقه هستند هم باشیم تا همه شب خاطره‌انگیزی را تجربه کنیم؛ پویش «صد دانه مهربانی» با هدف جمع‌آوری میوه‌های اهدایی شهروندان در بازارهای میوه و تره‌بار شهر ما برای خانواده‌های کم‌بضاعت، از بیست و هفتم راه‌اندازی شده و تا پایان این ماه برپاست که از همه برای شرکت در این پویش دعوت می‌کنم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در پایان نود و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت و اظهار کرد: در ابتدای این نشست، لایحه نام‌گذاری تعدادی از معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر در مناطق مختلف شهری به تصویب رسید.
وی گفت: در ادامه، طرح دو فوریتی اعضای شورای شهر درخصوص «اصلاح عنوان و شرح وظایف کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس» به رأی گذاشته شد؛ برهمین اساس، واژه «مسکن» به عنوان کمیسیون مذکور اضافه شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: در ادامه این جلسه، لایحه تفریغ بودجه تعدادی از سازمان‌های شهرداری مشهد نیز بررسی و تصویب شد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دسترسی دوم ایستگاه الندشت خط 2 قطارشهری را ۲۲ بهمن و ایستگاه سلامت را در سال ۱۴۰۳ تحویل خواهیم داد.
مجید نژادحسین نیز اظهار کرد: بارها مطرح شد در این دوره اقدام خاصی در کمیسیون عمران و حمل‌ونقل انجام نشده، بنابراین با اعداد و ارقام بیان می‌کنم. بودجه عمرانی شهرداری مشهد ۱۹ هزار میلیارد تومان بوده که ۱۰ هزار میلیارد تومان در حوزه عمران است و از اتفاق‌های مهم این دوره پروژه‌های زودبازده بود.
در این جلسه شهردار مشهد در خصوص طرح‌های زودبازده، انتصاب‌ها، ممانعت از اجرای برخی طرح‌ها و عدم پاسخگویی دوباره تذکر گرفت.