printlogo


مدارس در شاد برگزار می‌شود و مهدهای کودک تعطیل هستند


​​​​​​​دبیر کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی بیان کرد: بنا به اعلام این کارگروه و با عنایت به اعلام هشدار نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان، امروز تمامی فعالیت‌های آموزشی مدرسه‌ها در مشهد مقدس، مناطق هفت‌گانه، تبادکان، رضویه و احمدآباد در همه مقاطع در شیفت صبح به صورت غیرحضوری در بستر سامانه شاد برگزار می‌شود. همچنین مهدهای کودک و مراکز پیش‌دبستانی نیز در شیفت صبح تعطیل و همه فعالیت‌های ورزشی در محیط‌های باز در نوبت صبح تعطیل هستند.
مهدی اله‌پور با اشاره به اینکه در صورت ادامه روند پایداری آلاینده‌ها برای تصمیم‌گیری در خصوص وضعیت شیفت عصر، امروز جلسه کارگروه شرایط اضطراری گرد و غبار خراسان رضوی در ساعت 9 صبح تشکیل خواهد شد گفت: از دستگاه‌های دولتی خواسته شده در صورت امکان، با دورکاری کارکنان دارای بیماری‌های زمینه‌ای، تنفسی، قلبی و مادران باردار یا دارای فرزند زیر ۶ سال همکاری کنند.
وی تأکید کرد: جلوگیری از تردد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر به شدت توصیه می‌شود و آنان باید فعالیت‌های بدنی، پیاده‌روی، ورزش، خرید یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند.