printlogo


آقامحمدی به استقلال می‌رود؛ نبی به پرسپولیس
نسخه جدید وزیر برای پایان مشکلات مدیریتی آبی و قرمز


 اتفاقات اخیر در اردوی سرخپوشان پایتخت و تنش میان مدیران باشگاه و کادرفنی و بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس این پرسش را نزد افکارعمومی به وجود آورد که دیدگاه مسئولان وزارت ورزش و جوانان در قبال این اتفاقات چیست؟
برخی مدعی شدند کیومرث هاشمی همان‌گونه که در ماجرای اختلافات مدیریتی در باشگاه استقلال هیچ اظهارنظری نکرد، در خصوص پرسپولیس نیز اوضاع به همین منوال است، اما شنیده می‌شود برخلاف گمانه‌زنی‌های موجود مسئولان وزارت ورزش و جوانان به دنبال حل ریشه‌ای مشکلات دو تیم هستند، به همین دلیل از ورود سلیقه‌ای به این ماجرا خودداری می‌کنند و به احتمال بسیار زیاد با ایجاد تغییرات اساسی مشکلات دو باشگاه به صورت کامل برطرف خواهد شد.
در این خصوص شنیده می‌شود کیومرث هاشمی بدون ایجاد موج رسانه‌ای و در آرامش کامل از ابتدای فعالیت خود در 110 روز گذشته بررسی‌های اولیه را به صورت کامل بدون اینکه ماجرا رسانه‌ای شود، انجام داده و به احتمال فراوان تا پیش از تعطیلی لیگ برای حضور تیم ملی در مسابقات جام ملت‌های آسیا تغییرات از سوی دستگاه ورزش اعلام و نفرات جدید فعالیت خود را در این دو باشگاه آغاز خواهند کرد.
شنیده می‌شود کیومرث هاشمی از وضعیت فعلی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به هیچ عنوان رضایت ندارد، به همین دلیل موضوع خداحافظی با علی خطیر و رضا درویش به صورت جدی مطرح است.
شنیده می‌شود دستگاه ورزش قصد دارد هدایت امور مدیریتی در استقلال را به علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو سابق هیئت مدیره این باشگاه بسپارد تا او تیم مدیریتی مدنظر خود را بر اساس مشورت با وزیر ورزش و جوانان انتخاب کند، گویا به دلیل برخی مشکلات شخصی، مذاکره نهایی میان او و وزیر ورزش و جوانان هنوز برگزار نشده اما تا این لحظه او جدی‌ترین گزینه برای ایجاد تحول در ساختار مدیریتی استقلال است.
در خصوص پرسپولیس هم شنیده می‌شود با توجه به روابط نزدیک کیومرث هاشمی با مهدی محمد نبی نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال احتمالاً او گزینه نهایی مورد وثوق وزیر برای سامان بخشیدن به اوضاع مدیریتی پرسپولیس خواهد بود. البته به دلیل اینکه نبی در حال حاضر به همراه تیم ملی به ازبکستان سفر کرده، هنوز جلسه نهایی میان او و شخص وزیر برگزار نشده، اما احتمالاً پس از بازگشت تیم ملی این اتفاق رخ خواهد داد و تغییرات در این حوزه نیز عملیاتی خواهد شد.
موضوع بازگشت مدیران سابق دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در قالب اعضای جدید هیئت مدیره نیز یک گمانه‌زنی رسانه‌ای است و صحت کافی ندارد، چون هنوز مذاکره نهایی میان گزینه‌های موردنظر وزارت ورزش و جوانان انجام نشده تا درباره انتخاب نفرات تصمیمی گرفته شود.
اگر وزیر ورزش و جوانان بتواند گزینه‌های مدنظر خود را برای سامان بخشیدن به اوضاع مدیریتی دو باشگاه متقاعد سازد، به نظر می‌رسد هر دو باشگاه به صورت جدی در ساختار مدیریتی متحول شوند، از طرف دیگر گفته می‌شود پس از مذاکرات مستقیم وزیر ورزش و جوانان با احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی بناست انتخاب اعضای موردنظر این وزارتخانه با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان صورت گیرد تا مشکلات قبلی تکرار نشود و یک تیم یکدست و همراه به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره دو باشگاه انتخاب شوند.

خبرنگار: سینا حسینی